• Mądrość łacińska na miesiąc październik

• 23.10.2023 08:41
      • Rozpoczynamy cykl działań, których celem będzie przybliżenie dziedzictwa cywilizacyjnego Europy. Raz w miesiącu na stronie naszej szkoły pojawią się starożytne mądrości, które zachowały się w wielu aforyzmach i przysłowiach. Wybrane sentencje będą prezentowane w formie różnorodnych grafik, które zaprojektują uczniowie naszej szkoły, wykorzystując poznane na lekcjach informatyki narzędzia. Uczniowie, którzy zapamiętają najwięcej łacińskich sentencji, mogą w czerwcu liczyć na atrakcyjną niespodziankę. Warto więc śledzić z uwagą naszą stronę i stopniowo, sumiennie przyswajać łacińskie mądrości.

W bieżącym miesiącu wyjątkowo zamieszczamy dwie sentencje (wrzesień i październik). Piękne grafiki przygotowały dla nas uczennice: Lidia Lipowiecka, Natalia Mycko, Oliwia Zielińska i Julia Łukasiuk. Serdecznie dziękujemy!

D. Wójcik, M. Kamińska