• WYJĄTKOWY WIECZÓR W NASZEJ SZKOLE…

   • 20.12.2023 22:20
   • 13 grudnia, już po raz 17, spotkaliśmy się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem, przeżyć ten piękny czas w gronie miłych gości i przy kolędzie.

   • Tego dnia odbył się w naszej szkole wyjątkowy, pełen magii wieczór – Wieczór Kolęd. Słowami kolędy „Przybieżeli do Betlejem…” koncert otworzyły przedszkolaki, najmniejsi członkowie naszej szkolnej społeczności. Grupa Biedronek w strojach Aniołków i Pasterzy pod opieką swojej wychowawczyni p. Anny Antoniuk zaśpiewała dwie kolędy. Następnie gospodarz naszej szkoły – Pan Dyrektor Michał Świerzbiński przywitał gości, wśród których nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta Terespol Jacka Danieluka, Przewodniczącego Rady Miasta – Jarosława Tarasiuka, Sekretarza Miasta – Józefa Padarewskiego, Pań Radnych – Urszuli Arteckiej i Ewy Zając, Księży Proboszczów – Mirosława Krupskiego i Jarosława Łosia, a także przedstawiciela Rady Rodziców – Katarzyny Przygockiej.

    Po części oficjalnej nasi najstarsi uczniowie przygotowani przez p. Elżbietę Kuczko zaprezentowali kolędę „A wczora z wieczora”, wykonując ten utwór w trzech językach: polskim, rosyjskim i białoruskim. Następnie na scenie kolejni wykonawcy, muzycznie przygotowani przez p. Tomasza Jezuita, zapraszali zgromadzoną publiczność do wspólnego kolędowania. Ciepłe, płynące prosto z serc teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezuskowi. Na zakończenie w bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas Jasełka w wykonaniu drugoklasistów, nad którymi czuwały panie  wychowawczynie: Małgorzata Tańczuk – Danieluk,  Ewelina Królik i Agnieszka Kulicka. Mali aktorzy przypomnieli nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Całości dopełniła przepiękna dekoracja, rozświetlona blaskiem świateł, o którą zadbali p. Edyta Drobysz i p. Piotr Skolimowski, który nagłośnił również cały koncert.

    Po wspólnym kolędowaniu goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek, przygotowany przez Panie Kucharki. Jak co roku można było skosztować bigosu oraz makowca i pierników.

    Nad organizacją całego spotkania czuwały p. Anna Skolimowska – pomysłodawczyni tej pięknej imprezy oraz p. Anna Kudelska, które tego dnia mogły liczyć na wsparcie i pomoc nauczycielek: p. Barbary Misiejuk, p. Elizy Lańskiej i p. Edyty Krzemińskiej oraz naszych wspaniałych uczniów.

    Wieczór Kolęd to impreza z tradycją, która pokazuje nam, że Boże Narodzenie to święto pokoju, miłości i zgody. Niech więc ten wspólnie spędzony czas będzie dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, zadumy i refleksji.

    AS

   • Wróć do listy artykułów