• Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

• 12.11.2023 19:22
      • 10 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy “Sówek” i “Skowronków” przygotowały program artystyczny. Mali artyści wystąpili w pięknych strojach, dziewczynki były ubrane w stroje w barwach biało – czerwonych, natomiast chłopcy stali się małymi żołnierzami.

• Podczas występu dzieci opowiedziały o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Uzupełnieniem przedstawienia było śpiewanie różnych piosenek patriotycznych takich jak: “Szara Piechota”, “Przybyli ułani”, “Jesteśmy Polką i Polakiem”, “Polska to mój kraj”. Ważnym akcentem tego dnia był udział w akcji “Szkoła do hymnu”. Wszystkie dzieci biorące udział w uroczystości wraz z panią i panem Dyrektorem i wychowawcami dokładnie o godz. 11.11 odśpiewały nasz hymn “Mazurek Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samy do placówek oświatowych z całej Polski.

M. Grygorowicz