• 16.01.2024
        • Mini warsztaty kulinarne, czyli jak maluchy robiły masło

• 16 stycznia przedszkolaki z grup Pszczółek oraz Krasnali uczestniczyły w wyjątkowo smacznych warsztatach. Mama Marcelinki, Pani Asia Chiluk pokazała maluchom, jak powstaje masło. Dzieci miały niezwykłą okazję zobaczyć, jak w zaledwie kilkanaście minut ze śmietany powstaje pyszne masło, które z apetytem zjadały na kanapeczkach, na których znalazły się także smaczne dżemy oraz miód.
          W trakcie pogadanki poprzedzającej warsztaty dzieci poznały drogę, jakie mleko pokonuje, aby zamienić się w pyszne i zdrowe produkty mleczne, które znajdują na półkach sklepowych. Dzieciom podobał się także filmik edukacyjny pokazujący, jak w dawnych czasach wytwarzano masło.
          Pszczółki i Krasnale mogły także spróbować produktów mlecznych – mleka, serów, a szczególnie posmakowała im truskawkowa maślanka.
          Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom, które z uwagą słuchały jak powstaje masło oraz produkty mleczne, a następnie z apetytem się nimi zajadały.

K.Korneluk