• 23.03.2024
        • Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Pszczółek

• 21 marca dzieci z grupy Pszczółek świętowały nadejście wyczekiwanej przez wszystkich wiosny.
          Zabawy rozpoczęły się od wizyty Pani Wiosny, która przyniosła wiele kolorowych ilustracji przedstawiających pierwsze oznaki wiosny. Pszczółki nazywały pierwsze wiosenne kwiatki, rozmawiały o ptakach powracających z ciepłych krajów  oraz budzących się z zimowego snu zwierzętach.
          Następnie każde dziecko wybrało sobie w ramach przebrania nakrycie głowy i tak wesoło wystrojony orszak wyruszył na spacer po przedszkolu, odwiedzając sale pozostałych grup, aby zaprosić do wiosennego tańca.
          Wiele radości sprawiło Pszczółkom malowanie plakatu wiosny oraz wykonanie zdjęć w wiosennej fotobudce.
          Obchody Dnia Wiosny zakończyły się wspólnym z innymi grupami przemarszem pod tory kolejowe, gdzie dzieci pozostawiły kukłę Marzanny – aby mogła pociągiem wyruszyć nad morze.
          To był słoneczny i bardzo wesoły dzień w grupie Pszczółek.

Kamila Korneluk