• 28.09.2023
        • Pszczółki świętują Dzień Jabłka

• Maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się świętując Dzień Jabłka. Dzieci rozmawiały o tym pysznym, a jednocześnie zdrowym owocu – poznawały jego budową, gatunki, smak i przetwory, które z niego powstają.
          Podzielone na grupki przedszkolaki rywalizowały wykonując zadania, których bohaterem oczywiście było jabłko. Maluchy nauczy się także śpiewać oraz tańczyć piosenkę „Czerwone jabłuszko”.
          Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowywanie soku, który z ochotą wypiły podczas małego słodkiego przyjęcia. Mama Marcelinki przygotowała pyszną szarlotkę, którą Pszczółki  zajadały z niezwykłym apetytem.
          To był bardzo zdrowy, a jednocześnie wesoły i smaczny czwartek w grupie Pszczółek.

K. Korneluk