• 25.09.2023
        • Święto Pieczonego Ziemniaka - Biedronki i Stokrotki

• ,, Święto pieczonego ziemniaka "

W czwartek 21 września pięciolatki z grupy ,, Stokrotki" i ,,Biedronki" udały się na wycieczkę do Dobrynia Dużego, aby tam uczcić ,,święto pieczonego ziemniaka".

Już sama podróż , na którą wybraliśmy się autokarem sprawiła dzieciom wiele radości. Z ciekawością obserwowały widoki za oknem. Po przybyciu na miejsce dzieci pochłonęła zabawa z wykorzystaniem różnych zabawek i sprzętów. W międzyczasie w przygotowanym wcześniej ognisku piekły się już ziemniaki. Dzieci miały okazję poznać budowę ziemniaka i schemat jego wzrostu. Wspólnie robiły ziemniaczane stemple i rzucały nimi do celu . Razem spacerowaliśmy po ogrodzie i obserwowaliśmy zmiany jakie w nim zaszły. Dzieci miały okazję spotkać się z panem leśniczym, który opowiedział co słychać w lesie.

• Dużo radości sprawiła wszystkim ziemniaczana fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Składamy serdeczne podziękowania pani Emilii i panu Andrzejowi za spędzony wspólnie czas i wszystkie przygotowane dla nas atrakcje.

K.Karmasz