• IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej

   • 30.11.2021 15:15
   • W dniu 20 listopada 2021 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Skromowskiej odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej. Wszystkich obecnych powitał dyrektor placówki Paweł Dobek, wyrażając swój podziw dla szachistów i radość z tego, że szachy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
    Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: młodszej i starszej, z podziałem na kategorie wiekowe. Wszyscy zawodnicy rozegrali łącznie 7 rund. Mimo pandemii organizatorzy nie musieli martwić się o frekwencję, gdyż w zawodach udział wzięło 76 uczestników z różnych miejscowości województwa lubelskiego. W tym gronie znaleźli się uczniowie ZSP Nr 1 w Terespolu reprezentujący Klub Szachowy MOK Debiut Terespol.
    W końcowej klasyfikacji w kategorii wiekowej do lat 12 szóste miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski, co w stawce dwudziestu zawodników jest bardzo dobrym rezultatem. Z kolei w kategorii wiekowej do lat 14 pierwsze miejsce zajął Piotr Gołębiowski, który wyprzedził jedenastu zawodników, w tym triumfatora trzech ostatnich edycji, wygrywając z nim bezpośrednią partię.   
    Wręczenia pucharów dla najlepszych szachistów oraz pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników dokonał Wójt Gminy Firlej  Dawid Tarnowski. Żegnając uczestników zapraszał do udziału w kolejnej edycji zawodów już za rok, w trzecią sobotę listopada.

   • Wróć do listy artykułów