• Dzień Kundelka

• 02.11.2021 16:21
      • W poniedziałek 25 października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Kundelka. Obchody tego nietypowego święta trzylatki z grupy pani Ilonki Szczepańskiej-Huk rozpoczęły już tydzień wcześniej mówiąc o opiece nad pieskiem, którą maluchy kontynuowały przez cały tydzień. Dzieci przygotowały piękną budę, w której zamieszkał mały zabawkowy piesek, o którego trzylatki bardzo się troszczyły.

W Dniu Kundelka zarówno trzylatki, jak i czterolatki oglądały albumy i zdjęcia z psami, rozmawiały o obowiązkach oraz radościach związanych z posiadaniem psów. Maluchy z radością kolorowały obrazki przedstawiające pieski i brały udział w zabawach ruchowych, naśladując swoich czworonożnych przyjaciół.

Pani Ilona swoim maluchom przygotowała piękną kolorową makietę z wizerunkiem postaci z Psiego Patrolu, z którymi trzylatki z ochotą się fotografowały.

To był bardzo wesoły i kolorowy dzień, a jednocześnie bogaty w treści edukacyjno-wychowawcze.

KK