• Czytaj on-line!

24.11.2020 11:43

Adres strony internetowej, na której dostępne są linki od korzystania z zasobów ponad 300 bibliotek cyfrowych. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdego, kto szuka wiedzy i rozrywki.

A. K.
    • Dzień Głośnego Czytania

30.09.2020 13:13

29 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony on został w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data  ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci.

Kornelia, Zuzia i Zuzia, ubrane w bajkowe stroje, zachęcały najmłodszych uczniów do wypożyczania i czytania książek, czytając fragmenty i zadając zagadki. Uczniowie dobrze się bawili i mieli okazję zapoznać się z ofertą nowości w bibliotece szkolnej.

• Godność, wolność i niepodległość

14.05.2020 11:38

Gry edukacyjne na wszystkich poziomach edukacyjnych.

1. Edukacja wczesnoszkolna klasy 1-3

- Do wykonania 3 misje, w czasie których będziecie się dobrze bawić i uczyć!

- Odkryjecie tajemnice i zagadki!

- Poznacie historyczne wydarzenia z dziejów Polski i świata!

1. Szkoła podstawowa klasy 4-8

- Do wykonania 6 misji, zadania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

1. Szkoła ponadpodstawowa

- Możecie tu sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę!

Nauka przez zabawę, zajrzyjcie koniecznie!

• Zasmakuj w bibliotece

20.03.2021 19:59

Pod takim hasłem, w dniach 8- 15 maja, obchodzony jest w tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Czytanie, oprócz powszechnie znanych korzyści, jak wskazują badania, redukuje najskuteczniej poziom stresu. Oto materiały promujące czytelnictwo w domu:

- Gra dla całej rodziny Literackie bingo

- Prezentacja Cytaty słynnych pisarzy o książce

Bingo.pdf
      Slynni_pisarze_o_ksiazkach_(1).pdf

• Przydatna pomoc z przedmiotów ścisłych

20.03.2021 20:01

Link do kolejnej partii wiadomości, do  którego warto sięgnąć. Jest to platforma, na której znajduje  się ponad 6000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki. Została ona przygotowana przez absolwentów i studentów Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspieranych przez pracowników PW, którzy postanowili pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów

ścisłych.