• Zajączek

15.04.2020 12:39

Zachęcam do wykonania zajączka. Może być dekoracją świąteczną, lub po prostu przytulanką smiley

Filmik

Miłej zabawy smiley

• Zabawy kreatywne na Wielkanoc dla dzieci i nie tylko

14.04.2020 22:40

Można je przeprowadzać w domu lub na podwórku. Nie wymagają wielu rekwizytów ani szczególnych przygotowań!

Z papieru

Zabaw w ozdabianie jajek z papieru jest naprawdę mnóstwo. Narysuj po prostu jajko na kartce A4 i wytnij  (choć nie jest to konieczne). Następnie zdecyduj, jaką techniką chcesz je ozdobić. Takie jajko może być wspaniałym prezentem– zajączkiem dla najbliższej rodziny:

• wyklejane plasteliną,
      • ryż przyklejony do plasteliny,
      • ozdobione skrawkami gazet (wydzieranka),
      • ozdobione małymi figurami geometrycznymi, które maluch wcześniej sam powycinał (dobrze, może być z twoją pomocą),
      • pomalowane farbami,
      • obsypane brokatem,
      • mozaika, czyli drobne elementy przyklejone obok siebie,
      • z ulubionym bohaterem z bajki,
      • z zabawnym napisem,
      • ozdobione wyciętymi literkami z różnych gazet,
      • tylko czarno-białe (dowolne wzory).

Szukanie jajek

Ukryj w domu kilka czekoladowych jajek. Będzie ciekawie jeśli rodzić pomoże dziecku odgadywać, gdzie są schowane przygotowując słoik z zagadkami np. W tym miejscu jest zimno i na pewno znajdziesz tam mleko (lodówka). Takie podchody są zawsze ciekawsze niż trochę oklepane ciepło-zimno.

Przenoszenie jajek

Przygotuj plastikowe łyżki (lub zwykłe) i ugotowane jajka - pisanki. Zabawa polega na przeniesieniu jajka z jednego miejsca, do wyznaczonej mety. Najlepiej oczywiście na podwórku, ale jak się nie da, to można w domu.

Jeśli lubicie rywalizację, może być to wyścig lub na czas. Ale oczywiście tylko starsze dzieci.

Urozmaiceniem może być slalom lub tor przeszkód lub przenoszenie jajek z zamkniętymi oczami. Wtedy zabawa przebiega w parach. Jedna osoba kieruje osobą, która ma zawiązane oczy. Potem zmiana.

Berek zajączek

Zabawa jest odmianą zwykłego berka. Tylko, że uczestnicy ganiają się… kicając.

• Przebiśniegi

01.04.2020 15:42