Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w
Polityce prywatności.
Aktualności
Wycieczka do Krakowa
31.05.2017 09:35
Do Krakowa wraz z opiekunkami, Panią Iwoną G., Dorotą D., Elżbietą K. oraz Jolantą K. Trzy dniowy pobyt obejmował Dnia 17, 18, 19 maja 2017 r. klasy szóste udały się na wycieczkę zwiedzanie Wieliczki, Krakowa i Ojcowa. Wyruszyliśmy 17 maja o godzinie 05:15. Długa trasa, ale przyjemna, ponieważ było słonecznie i ciepło. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Następnie zjedliśmy pyszny obiad w Krakowie. Dla wielu uczestników wycieczki jedną z głównych atrakcji było zakwaterowanie się w hostelu. Mieliśmy tam dużo niezapomnianych przygód i mnóstwo zabawnych sytuacji. Drugiego dnia zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na zwiedzanie Krakowa. Pogoda nam dopisała. Słońce przyjemnie przygrzewało gdy zwiedzaliśmy dawniej ,,stołeczne miasto Kraków”. Z ciekawością słuchaliśmy starej legendy o smoku Wawelskim. Zwiedziliśmy także, wzgórze wawelskie i katedrę oraz wiele innych zabytków tego pięknego miasta. O godzinie 14:00 pożegnaliśmy się z przewodnikiem i głodni ruszyliśmy na obiad. Mieliśmy także, czas na wodne szaleństwa. Skakaliśmy, pływaliśmy i zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach w największym aquaparku w Polsce. Po dwóch godzinach atrakcji w wodzie wybraliśmy się do Łagiewnik – dawnego miejsca zamieszkania Św. Faustyny Kowalskiej. O 20:00, zmęczeni wróciliśmy do hostelu. Tam zamówiliśmy pizzę i spędziliśmy ostatnią noc w Krakowie. 19 maja, rano zjedliśmy śniadanie po czym wykwaterowaliśmy się z hostelu. O 10:00 byliśmy już w innym miejscu by zacząć wędrówkę po Ojcowskim Parku Narodowym. Ponieśliśmy się wodzy fantazji w grocie Łokietka, zobaczyliśmy zamek na Piaskowej Skale, a także przyglądaliśmy się wielkiej maczudze Herkulesa. O 14:30 zjedliśmy obiad, a o 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Terespola. O 22:00 byliśmy już w naszym mieście.
I tak przez trzy dni mogliśmy oderwać się od szkolnego życia i stresu związanego z nauką by cieszyć się wspaniałą przygodą.
Asia Czerko,6b
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców
22.05.2017 12:25
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.
Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, rodzicami, opiekunami, a przede wszystkim – uczniami – w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.
Proszę, aby wspomniany list został odczytany i przekazany na najbliższych zebraniach z rodzicami.
Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:
· tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,
· tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,
· tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.
Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl
Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf
Ogólnopolski finał Konkursu Wiedzy o Prawie
22.05.2017 08:52
15 maja 2017 roku Wiktor Pikuła i Magda Godlewska uczestniczyli w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Nasi uczniowie odpowiadali na wylosowane pytanie przed komisją składającą się z prawników i zaprezentowali się bardzo dobrze uzyskując za swoje wystąpienia wysoką ilość punktów. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia gmachu NSA oraz poznania charakteru jego pracy. Po podsumowaniu konkursu nasi Finaliści z nagrodami i bogatymi doświadczeniami w doskonałych nastrojach wrócili do domu.
VIII TERESPOLSKIE TARGI PRACY I EDUKACJI
16.05.2017 12:33

Lista_wystawcow-2017.doc
10 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu, pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Terespol, odbyły się VIII Terespolskie Targi Edukacji i Pracy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Terespolu, Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej.
Oficjalnego otwarcia dokonała Ewa Koziara dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Białej Podlaskiej oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, który podziękował organizatorom przedsięwzięcia oraz zaprosił do zapoznania się z poszczególnymi ofertami uczelni i instytucji oświatowo – wychowawczych. Urozmaiceniem targów były utwory muzyczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu. Układ taneczny oraz pokaz musztry zaprezentowali uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
W targach uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych z województwa lubelskiego, którzy informowali o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji na poszczególne wydziały. Swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową prezentowały także szkoły ponadgimnazjalne, policealne, placówki oświatowe oraz instytucje rynku pracy.
Targi adresowane były do młodzieży, osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Umożliwiły indywidualne spotkania m.in. z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi, przedstawicielami służb mundurowych jak Policja, Straż Graniczna i Wojskowa Komenda Uzupełnień z Białej Podlaskiej. Przedmioty rękodzielnicze prezentował Miejski Ośrodek Kultury z Terespola oraz Fundacja K.A.Ś.K.A. Dzięki słuchaczom bialskiego Studium Medycznego można było skorzystać z masaży relaksacyjnych. Natomiast usługi kosmetyczne i fryzjerskie prezentował Zakład Doskonalenia Zawodowego z Białej Podlaskiej.
Targi odwiedzili miejscowi gimnazjaliści oraz uczniowie z pobliskich wiejskich miejscowości m.in. z Kodnia, Piszczaca i Zalesia.
Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji ósmej edycji targów należą się dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu Zenonowi Iwanowskiemu oraz uczniom tej placówki. Dziękujemy również gościom, wystawcom za udział w targach a Tygodnikowi „Słowo Podlasia” za promocję wydarzenia.
Agnieszka Bieńkowska
MCK OHP w Terespolu