• Najmłodsi w bibliotece

16.02.2020 20:50

14.02.2020r. najmłodsza grupa w przedszkolu (gr. I 3-latków) wybrała się na wizytę do biblioteki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką i zawodem bibliotekarza. Przedszkolaki przeglądały książki znajdujące się na półkach, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Ania przeczytała nam opowiadanie z serii Ciocia Jadzia pt. "Tęcza".

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Klim za ciekwą lekcję i wizytę w bibliotece.

R. Bednarzak

• Babciu, Dziadku Kochamy Was !!!

16.02.2020 20:40

11.02.2020r. w gr. I 3-latków odbyło się najprzyjemniejsze święto w przedszkolu - Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły taniec. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Babcie otrzymały kwiatka a dziadkowie medal wspaniałego dziadka. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Rozpromienione twarze dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.

• "Bóg się rodzi"

15.01.2020 19:21

Dnia 19.12.2019r. w grupie I 3-latków odbyły się jasełka pt. "Bóg się rodzi". Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć, wzmacniania więzi emocjonalnych z rodziną oraz rozwijanie predyspozycji i uzdolnień aktorskich u dzieci. Przedstawienie było wyjatkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołami, pastuszkami oraz głównymi bohaterami Maryją i Józefem. Dzieci pięknie recytowały przygotowane wierszyki oraz pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie zostały zorganizowane warsztaty plastyczne ozdabiania bombek ze styropianu. Przedszkolaki  wraz z rodzicami wykonały piękne ozdoby choinkowe, które zabrały do domu. To były wyjątkowe, magiczne i wspaniałe chwile dla wszystkich.

• Nasze zwierzątka

25.11.2019 14:43

W przedszkolu mieliśmy niecodzienną wizytę naszych pupili, gdyż odwiedził nas mały piesek Snapi wraz z właścicielką Panią Justyną Rafałko oraz szynszyla Tosia. Dzieci dowiedziały się jak należy pielęgnować, dbać i zajmować się zwierzątkami. Miały możliwość także pogłaskania i nakarmienia zwierzątek. Przedszkolaki były zachwycone wizytą pupili.

Dziękujemy Paniom za ciekawe i interesujące opowieści o zwierzątkach.

• Najważniejsza dobra zabawa

21.10.2019 20:19

17 października w grupie 3-latków Krasnali odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły piękne kompozycje do ktorych wykorzystano różnorodne materiały plastyczne jak i przyrodnicze. Dzięki wspólnej kreatywności rodziców i dzieci powstały jesienne skrzaty, ludziki, ptaszki i inne śmieszne cudaki. Powyższe warsztaty miały na celu integrację dzieci w grupie, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastyczno - technicznych.

K. Nowacka