• Jesteśmy Przedszkolakami

     • Dnia 23 października 2019r. w naszej placówce odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wiersze. Dla większości dzieci był to pierwszy poważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego oraz wręczenie pamiątkowych przypinek przez Panią Dyrektor Edytę Krzemińską. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia z pociech.

      R. Bednarzak 

     • Miłe i twórcze popołudnie z KULTURĄ LUDOWĄ

     • 2019 rok jest ROKIEM KULTURY LUDOWEJ. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać  tradycje, zwyczaje, stroje ludowe oraz kulturę wyrażoną pięknym  śpiewem i tańcem.   Dnia 23 października 2019 roku, w naszej szkole odbył się koncert,  znanego i nagradzanego w licznych konkursach,  zespołu ludowego ,,Łobaczewianki’’. Koncert poprzedziły warsztaty kulinarne, poprowadzone przez laureatki wielu prestiżowych konkursów, Panie z KOŁA AKTYWNYCH KOBIET. Inicjatorkami i organizatorkami imprezy były panie Małgorzata Tańczuk- Danieluk, Danuta Daniluk, Zuzanna Jaroszuk. Uczestnikami były dzieci wraz z rodzicami. Podczas przygotowywania potrawy tradycyjnej kresów wschodnich, o nazwie PIEREMIACZE, wszyscy świetnie się bawili, panowała miła atmosfera, a dzieci były bardzo skupione na wykonywanych czynnościach, które dawały im satysfakcję i zadowolenie. Rodzice z dumą przyglądali się działaniom dzieci oraz rozmawiali z Paniami z koła, na temat tradycyjnych potraw i sposobu ich wykonywania. Wszyscy uczestnicy zarówno mali, jak i dorośli byli zachwyceni profesjonalnym koncertem zespołu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne lubelskie stroje ludowe, w które ubrane były artystki. Rodzice i dzieci chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Paniami. Dziewczynki mogły przymierzyć niektóre elementy stroju i sfotografować się w nich. Na końcu imprezy miała miejsce degustacja potrawy, która wszystkim bardzo smakowała. Uczestnicy imprezy nie kryli zadowolenia i nie szczędzili słów uznania dla Pań, które zaszczyciły szkołę swoją obecnością, dzieląc się tym, co jest ich pasją.

     • Drodzy rodzice/opiekunowie!

     • Od obecnego momentu w naszej szkole uczniowie będą mieli możliwość korzystania z mlegitymacji.

      Czym jest mLegitymacja?

      Legitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej lub elektronicznej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w telefonie komórkowym (na chwile obecną tylko dla telefonów z systemem Android). Z elektronicznej legitymacji można będzie korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku fizycznych dokumentów. Oznacza to, że mLegitymacją można będzie potwierdzić status ucznia podczas kontroli biletów czy zakładania karty w bibliotece. Będzie służyć również do otrzymania zniżki przy kupowaniu biletów do kina czy tych autobusowych.

      mLegitymacja, jest częścią aplikacji mObywatel i zawiera te same dane, które można znaleźć na tradycyjnej legitymacji:

      • imię i nazwisko ucznia;

      • numer legitymacji;

      • datę wydania;

      • termin ważności;

      • status użytkownika (uczeń);

      • datę urodzenia;

      • PESEL;

      • adres zamieszkania;

      • nazwę i adres szkoły.

      Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel (instrukcja, jak zainstalować aplikację na telefonie została zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce Informacje/Pliki do pobrania. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

      mLegitymacja może być wystawiona chętnemu uczniowi na wniosek jego rodziców/opiekunów. Można go pobrać w sekretariacie bądź ze strony szkoły zsp1terespol.edu.pl z zakładki Informacje/Pliki do pobrania. Następnie wniosek wraz ze zdjęciem należy złożyć w sekretariacie szkoły.

       

    • Jesienne dzieła sztuki w grupie Wiewióreczek
     • Jesienne dzieła sztuki w grupie Wiewióreczek

     • Jesień to piękna i bardzo kolorowa pora roku o czym doskonale przekonała się grupa Wiewióreczek. Sześciolatki przez cały tydzień poznawały tajemnice jesieni, zastanawiając się dlaczego liście zmieniają kolory i jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen. A z niezwykłych darów jesieni, które dzieciaki zbierały wspólnie z rodzicami, Wiewióreczki wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki. Powstały jeżyki z masy solnej, jesienne drzewa i ludziki z kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek oraz obrazki z jesiennym listkiem w roli głównej.

                                                                                                                                   KK

     • Najważniejsza dobra zabawa

     • 17 października w grupie 3-latków Krasnali odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły piękne kompozycje do ktorych wykorzystano różnorodne materiały plastyczne jak i przyrodnicze. Dzięki wspólnej kreatywności rodziców i dzieci powstały jesienne skrzaty, ludziki, ptaszki i inne śmieszne cudaki. Powyższe warsztaty miały na celu integrację dzieci w grupie, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastyczno - technicznych.

      K. Nowacka  

     • Zabawy inspirowane jesienią w grupie Krasnali

     • Jesień to barzdzo kolorowa i bajeczna pora roku. Tak tez było u nas w grupie 3-latków. W piątek Krasnale przyszły do przedszkola w ulubionych kolorach jesieni a więc było czerwono, żólto, pomarańczowo... Odpowiedni jesienny wystrój sali, muzyka stworzyły dzieciom możliwość do wspólnej zabawy. Kolorowe balony, bibuła, warzywa sprawiły, że przedszkolaki mogły wyrazić siebie i swoją kreatywność w zabawach, tańcu i pracach na podstawie materiału przyrodniczego. Dzięki tym zabawom Krasnale utrwaliły swoje wiadomości dotyczące pory roku oraz kształtowały swoją inwencję twórczą i poczucie rytmu.

      K. Nowacka 

     • KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

     • Dnia 15 października 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do XV POWIATOWYCH KODEŃSKICH SPOTKAŃ Z POEZJĄ I PIEŚNIĄ MARYJNĄ POŚWIĘCONYCH PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwa utwory: jeden o tematyce związanej i poświęconej Matce Bożej, drugi autorstwa Świętego Jana Pawła II lub innego autora, ale poświęcony Jego pamięci.

      Komisja konkursowa zdecydowała, iż naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie będą reprezentować: Wiktor Pikuła VIIIb, Michał Jakimiak VIIIb i Igor Siczek Vb. Gratulujemy także wyróżnionym uczestniczkom: Natalii Danieluk VIIIb i Julii Bancarzewskiej VIIIb.

      Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

      Anna Skolimowska, Dorota Poleszczuk

     • OTRZĘSINY CZWARTAKÓW


     • WSZEM I WOBEC OZNAJMIAMY

      ŻE SIĘ DZISIAJ OTRZĄSAMY

      PRZYSIĘGĘ SZCZERĄ ZŁOŻYLIŚMY

      W SUPER UCZNIÓW SIĘ ZMIENILIŚMY…

      17 października na Dyskotece Otrzęsinowej połączonej z Dniem Chłopaka uczniowie klas IV zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów klas starszych. Ale to nie było takie proste…zostali oni poddani otrzęsinom…

      Na początku klasy czwarte musiały ustawić się od najniższego do najwyższego ucznia, w tej konkurencji liczył się czas. Następnie Czwartaki zmagali się z językowymi łamańcami. Kolejna konkurencja polegała na stworzeniu mumii z papieru toaletowego. Nie zabrakło też zmagań sportowych – klasy musiały pokonać na czas slalom z piłeczką pingpongową na paletce. Sprawdzono również wiedzę Czwartaków na temat nauczycieli uczących w naszej szkole. W ostatniej konkurencji Uczniowie zmierzyli się z balonami. Zadanie polegało na nadmuchaniu największego balona…była to wystrzałowa zabawasmiley.

      Uczniowie pomyślnie przeszli wszystkie próby, na koniec złożyli przysięgę, zrobili kwaśną minkę po cytrynce i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej wspaniałej szkoły.

      Następnie  uczniowie zatańczyli Belgijkę, którą oficjalnie rozpoczęli dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło również niespodzianek dla naszych szkolnych Chłopaków.

      Imprezę uważamy za udaną i oczywiście zapraszamy na kolejnesmiley

      SU

     • Dziękujemy …

     • Dziękujemy tym jakże zwykłym, a jednocześnie wielkim słowem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej wyrazili wdzięczność i uznanie swoim Belfrom w dniu ich święta.

      Za serce, uśmiech, dobre słowo,
      zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
      i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
      Za pomoc w odkrywaniu tego. w czym jesteśmy najlepsi
      i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
      Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
      Za to, że w tak wielu sytuacjach
      mogliśmy zawsze na Was liczyć…

                                                   …jeszcze raz Dziękujemy Wam

      Uczniowie

     • Zapinaj Pasy

     • Na zaproszenie dyrektora Zenona Iwanowskiego, gościli w naszej szkole pracownicy WORD z Białej Podlaskiej, którzy w bezpiecznych warunkach, wykorzystując symulator dachowania, zaprezentowali zagrożenie wynikające z niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Młodzież mogła poczuć zachowanie swojego ciała i pojazdu podczas dachowania- jak duże siły działają na pasażerów. Duże znaczenie edukacyjne miało uświadomienie konieczności zapinania pasów, jak również chowania do bagażnika rzeczy stanowiących śmiertelne zagrożenie podczas wypadku. Wzrost świadomości przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa a prawidłowe zapięcie pasów redukuje ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

     • CODE WEEK 2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

     • Tworzenie aplikacji na Androidzie.
      W dniu 17 października 2019r. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi brała udział w projekcie CodeWeek Polska zrealizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
      Celem wydarzenia było upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. W dobie smartfonów, nasze telefony są przez nas używane częściej niż komputery. Dlatego aplikacja, z której można korzystać również na Smartfonie, miała pokazać młodzieży, że można programować w dowolnym miejscu.
      Od godz. 12.00  przez dwie godziny 18 uczniów z klas V-VIII tworzyło na komputerze i smartfonie aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.
      Tworzenie Stopera w  programie App Inventor II bardzo spodobało się uczestnikom projektu. Najbardziej byli zachwyceni możliwością testowania utworzonej przez siebie aplikacji na smartfonie z Androidem. Programowanie i testowanie własnego programu wywoływało wielką radość i satysfakcję u uczestników wydarzenia zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Uczniowie dziękowali za zajęcia, pytali kiedy będą kolejne oraz oznajmiali, że będą sami kontynuować rozbudowę programu.
      Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili swój udział w evencie oraz uzyskane efekty.

      M. Kamińska

     • Ewakuacja

     • Uczniowie i pracownicy szkoły szybko i sprawnie opuścili budynek podczas próbnej ewakuacji, jaka miała miejsce 16 października. Ćwiczenia takie odbywają się w celu utrwalenia sposobu zachowania się i postępowania w sytuacji realnego zagrożenia.

       

     • Życzymy Paniom tak jak nikt nie życzy...

     • W piątek (11 października) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku część artystyczną przygotowała grupa naszych zdolnych sześciolatków pod opieką pani Marzenki i pani Uli. Wiele pięknych życzeń i ciepłych słów wypłynęło wówczas z ust „starszaków”, a fenomenem było to, że recytowane przez dzieci wierszyki były samodzielnie ułożone przez grupę i dotyczyły zaproszonych gości. I tak dowiedzieliśmy się na przykład, że Pani wicedyrektor jest mocno zapracowana, ale ciągle uśmiechnięta, a Pani Wiesia skrycie marzy, by odwiedzić Chorwację. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali urocze upominki, które jeszcze długo będą kojarzyły się z przyjemnymi doznaniami, jakie wywołało wśród widzów przedstawienie.

        D. Wójcik, M. Grygorowicz

    • Sześciolatki podbijają salę zabaw
     • Sześciolatki podbijają salę zabaw

     • Sześciolatki podbijają Przystań Zabaw

      15 października sześciolatki z naszego przedszkola podbijały salę zabaw w Woskrzenicach. Przez dwie godziny dzieci znakomicie bawiły się pokonując tory przeszkód, zjeżdżając do basenu wypełnionego piłeczkami i wdrapując się na ściankę wspinaczkową.  Niektórzy pokonywali własne lęki i słabości mierząc się z trudnościami znajdującymi się na sali. Śmiech i radość na twarzach dzieci, które mimo zmęczenia nie miały ochoty opuszczać tej bawialni, świadczyła zdecydowanie o tym, że wyjazd do Woskrzenic należał do bardzo udanych. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk i Ilona Białowąs, które obiecały swoim podopiecznym kolejne wizyty w tym wyjątkowo radosnym miejscu.