• Wyniki drugiego etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych

     •  

      Uczennica klasy VIII C Krysia Goroszko  zakwalifikowała się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego.
      11.02.2018r. odbędzie się trzeci etap (wojewódzki).
      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Uczennicy  - Laureatce etapu okręgowego oraz jej Nauczycielce – Elżbiecie Kuczko.
      Nie byłoby tych sukcesów bez ciężkiej pracy i zaangażowania obu stron.

      Życzymy powodzenia w finale!

     • Świątecznie i logopedycznie

     • W dniu 19.12.19r. w grupie 6-latków panie: I. Białowąs (wychowawca) oraz D. Wójcik (logopeda) przygotowały świąteczne  spotkanie o dwuetapowym przebiegu. Pierwszą część stanowił "Wieczór kolęd", który wprowadził słuchaczy w bardzo przyjemny nastrój. W programie znalazł się występ całej grupy, który przygotowała pani Ilona oraz  zaplanowane wcześniej kolędowanie rodziców z dziećmi w podzielonych, małych grupach. Wokaliści spisali się na medal. W drugiej części odbyły się warsztaty logopedyczne o tematyce świątecznej, podczas których uczestnicy wybrali się w podróż z Mikołajem, ćwicząc narządy mowy, usprawniali percepcję słuchową, pomagając zwierzątkom dotrzeć do stajenki Pana Jezusa lub ćwiczyli uwagę słuchową, reagując w określony sposób na czytane słowo. Niemałym wyzwaniem okazało się zadanie "Świąteczne smakołyki", podczas którego trzeba było z zasłoniętymi oczami rozpoznać produkt spożywczy wykorzystywany do przygotowywania świątecznych potraw. Zarówno rodzice, jak i dzieci z uśmiechami na ustach pokonywali kolejne zadania, udowadniając tym samym, że nawet w przedświątecznej gorączce można znaleźć czas na wspólną zabawę i integrację. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za zorganizowanie czasu i udział we wspólnej zabawie. 

                                              D. Wójcik


       
     • "Za kolędę dziękujemy ...."

     • Tradycja świątecznego kolędowania powoli zanika. Aby pokazać dzieciom ten piękny zwyczaj, Pani Wiesia Sacharczuk wraz ze swoimi rozśpiewanymi  5-latkami wyruszyła z wizytą do pozostałych grup, aby wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć się nadchodzącymi świętami.  Dzieci samodzielnie grały na instrumentach (grzechotkach, trójkątach, kołatkach), co czyniło występ bardzo atrakcyjnym, a kręcąca się gwiazda budziła niemałą ciekawość. Do wspólnego śpiewania nie trzeba było długo namawiać. Dzieci i panie z odwiedzanych grup szybko dołączały do wokalistów, a echo z kolędami rozchodziło się po całym przedszkolu. 

      D. Wójcik

     • Podsumowanie projektu „Terespolskie Jarmarki 2018-2019”

     • 15 grudnia w terespolskim liceum odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Terespolskie Jarmarki 2018-2019”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.

      W Jarmarku Bożonarodzeniowym brali udział uczniowie naszej szkoły.

      Zajęcia warsztatowe z ceramiki  oraz wykonywania szopek, gwiazd kolędniczych  trwały trzy miesiące. Uczennice uczyły się pod okiem instruktora p. Krzysztofa Badalskiego. Efekt ich pracy można było podziwiać podczas jarmarku.

      W warsztatach uczestniczyły: Natalia Nowacka, Amelia Kral, Julia Danieluk, Natalia Przygocka, Karolina Przygocka, Dominika Przygocka, Izabela Lipowiecka, Agata Kłos, Alicja Poleszczuk, Patrycja Palak, Natalia Kral, Julia Nowacka, Karolina Wieczorek, Martyna Kulik, Magdalena Nowacka, Weronika Greczuk, Kornelia Greczuk.

      Gratulujemy!

    • Pomagajmy i sprawiajmy radość innym
     • Pomagajmy i sprawiajmy radość innym

     • My  uczniowie  z  klas I-III  Szkoły  Podstawowej  pragnąc  sprawić  radość  wszystkim  dzieciom  przebywającym  w  Centrum  Zdrowia  Dziecka, zebraliśmy  79 maskotek  ŚWIEŻAKÓW  i  SŁODZIAKÓW  i  przekazaliśmy zabawki  do  WCK  w  Warszawie.  Maskotki  będą  umilały  pobyt  małych  pacjentów  w  szpitalu  i  sprawią  im  radość,  uśmiech  i szybki  powrót  do  zdrowia.

                                                                                                                        Uczniowie klas I-III

                    
    • Świąteczne spotkanie w grupie Wiewióreczek
     • Świąteczne spotkanie w grupie Wiewióreczek

     • W bardzo miłej i radosnej atmosferze upłynęło świąteczne spotkanie w grupie sześciolatków, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami oraz dziadkami, których serdecznie powitała dyrektor Edyta Krzemińska, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świat.

      Przedszkolaki zaprezentowały się swoim najbliższym w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku, dowodząc po raz kolejny swoich zdolności zarówno aktorskich, jak i muzycznych. Następnie wspólnie z rodzicami dzieci wykonały piękne stroiki, które na pamiątkę spotkania oraz warsztatów zabrały ze sobą.

      Czas spędzony podczas wspólnej pracy nad stroikami umilała bożonarodzeniowa muzyka, ale także słodki poczęstunek.

      To świąteczne spotkanie przygotowała wychowawczyni Kamila Korneluk.
                                                                                                                                    KK

     • W Krainie Świąt

     • W świąteczny nastrój trzecioklasistów z naszej szkoły wprowadziła grupa artystyczna działająca w Bialskim Centrum Kultury. 5 grudnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami Edytą Krzemińską, Elizą Lańską, Barbarą Misiejuk i nauczycielem muzyki Tomaszem Jezuitem wybrali się do Białej Podlaskiej na spotkanie z Mikołajem i Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. Na scenie było dużo tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Bajeczne kostiumy, rekwizyty i scenografia rozbudzały wyobraźnię uczestników mikołajkowego widowiska. Po spektaklu dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem, od którego otrzymały słodki upominek. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć w mikołajkowej krainie i wielu niezapomnianych wrażeń.

     • Wizyta w Janowie Podlaskim

     • Dnia 12.12.2019r. wychowawczyni grupy 3-latków p.Renata Bednarzak wraz z p.Anetą Lipowiecką i p.Joanną Romanuk odwiedziły podopiecznych z Placówki Opiekuńczo - Wychowaczej w Janowie Podlaskim. Wychowankowie otrzymali małe, słodkie upominki oraz książeczki dla najmłodszych dzieci. Wszystkim osobom uczestniczącym w akcji charytatywnej serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

     • Mikołajki w przedszkolu

     • Dnia 6.12.2019r. nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość -  Święty Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały małe, symboliczne prezenty. Następnie grupa 6-latków wystąpiła z przedstawieniem o Czerwonym Kapturku. Dzień ten przyniósł nam mnóstwo wrażeń.

      Dziękujemy Św. Mikołaju i zapraszamy za rok wink.

      R. Bednarzak 

     • Świąteczne Kolędowanie

     • Dźwięki pięknych polskich kolęd już po raz trzynasty rozbrzmiewały w murach naszej szkoły za sprawą niezwykłego koncertu – Wieczoru Kolęd, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej Jedynce.
      12 grudnia korytarze zapłonęły światłem kolorowych lampek, a w pięknie oświetlonej i udekorowanej sali licznie zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Koncert rozpoczął się występem trzecioklasistów, którzy znakomicie zaprezentowali się w  zabawnych, a jednocześnie wzruszających Jasełkach. Do tego wyjątkowego występu dzieci przygotowywały wychowawczynie Eliza Lańska oraz Edyta Krzemińska.
      W dalszej części świątecznego spotkania wykonanie popularnych polskich kolęd przeplatały recytacje tekstów o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowane przez Annę Skolimowską wspólnie z uczniami klasy 8 b.
      Po koncercie goście mogli poczęstować się pysznym bigosem, przygotowanym przez panie pracujące w naszej kuchni, a także zakupić ciasto i ozdoby świąteczne na kiermaszu.
      Koncert zorganizowała pomysłodawczyni Anna Skolimowska, natomiast w przygotowanie słodkiego kiermaszu zaangażowały się Beata Wolczyk, Anna Roguska, Anna Kulhawczuk, Barbara Misiejuk, Kamila Korneluk, Elżbieta Kuczyńska, Wanda Moroszczuk, Iwona Steciuk. Kiermasz ozdób przygotowały nauczycielki wraz z dziećmi uczęszczającymi na świetlice.
      W dekorowaniu sali pomagała Edyta Drobysz, natomiast o oświetlenie i nagłośnienie koncertu zadbał Piotr Skolimowski.

      KK


       
     • Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • 9 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 5a, 5b i 6 wyruszyła na wycieczkę do Wioski Dieda Maroza, która znajduje się na Białorusi w Puszczy Białowieskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Brześcia pod przewodnictwem Pani Tatiany, świetnie mówiącej w języku polskim. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Hotelu Inturist, aby spróbować tamtejszej kuchni. W końcu dotarliśmy do głównego punktu naszej wyprawy. W bajkowej scenerii spotkaliśmy się ze świętym Mikołajem i Jego pomocnicą Śnieżynką. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy, zawiązując wielkie koło. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał, że nasze życzenia się spełnią oraz że odwiedzi nas niebawem. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Organizacją wycieczki zajęła się p. Anna Skolimowska, natomiast o atmosferę i bezpieczeństwo na wycieczce zadbali: p. Edyta Krzemińska, p. Eliza Lańska, p. Grzegorz Machnowski i ks. Łukasz Michaluk.

      AS


       
     • MIKOŁAJ w naszej szkole

     • Choć za oknem śniegu nie widać,  w naszej szkole gości już nastrój świąteczny. 6 grudnia, zgodnie z tradycją, zawitał do nas święty Mikołaj. Miał on ze sobą worek słodkości, (a także kilka rózg😊, którymi obdarował dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy przyjęli Mikołaja z ogromnym entuzjazmem. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

      SU

       

     • MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻB

     • Pod koniec listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Wieczór Wróżb, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. W czasie imprezy odbyła się loteria fantowa, Jej celem było zebranie funduszy na niespodziankę, przygotowywaną przez Samorząd…ale o tym już po feriach zimowych😊 Uczniowie świetnie się bawili podczas udziału w tradycyjnych wróżbach, przygotowanych przez dziewczęta z klas 7 i 8. Był też czas na tańce i zabawy.
      Wszystkim Uczniom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.
      SU

     • Szkolny Konkurs Kaligraficzny ПРОПИСЬ

     • W dniu 04.12.2019 odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas siódmych.

         Cel konkursu:

      •          zwrócenie uwagi na czytelną, płynną i kształtną grafikę pisania w języku rosyjskim

      •          doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania w języku rosyjskim.

       

      Wyniki

      1 miejsce – Agnieszka Terpiłowska

      2 miejsce – Patrycja Palak

      3 miejsce - Magdalena Dąbrowska, Karolina Wieczorek

      Wyróżnienia – Aleksandra Pietrusik, Martyna Kulik, Patrycja Kamińska

    • Czerwony Kapturek na Mikołajki
     • Czerwony Kapturek na Mikołajki

     • Z okazji Mikołajek grupa Wiewiórek przygotowała koleżankom i kolegom z przedszkola niespodziankę. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie o Czerwonym Kapturku, w którym jednak wilk zostaje umieszczony w rezerwacie dla zwierząt, a bohaterowie bajki chętnie go tam oglądają.

      Dzieci znakomicie odegrały swoje role, zachwycając zarówno wygłaszanymi tekstami, jak i wykonywanymi piosenkami.

      Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów dużymi brawami. Nawet trzecioklasiści, którzy przybyli specjalnie na przedstawienie, gratulowali sześciolatkom udanego występu. Dyrektor przedszkola Edyta Krzemińska w podziękowaniu za mini spektakl obdarowała sześciolatków cukierkami.

      Przedstawienie przygotowała wychowawczyni Kamila Korneluk, natomiast ról dzieci wyuczyły się pod czujnym okiem rodziców.

      KK

    • Sześciolatki w Krainie Lodu
     • Sześciolatki w Krainie Lodu

     • 4 grudnia dwie grupy sześciolatków wybrały się do kina, aby poznać dalsze losy Anny i Elzy, bohaterek bajki „Kraina lodu”. Tuż przed seansem dzieci znakomicie bawiły się w towarzystwie Mikołaja oraz jego asystentki, którzy porwali całą widownię do tańca, a następnie zorganizowali zabawy z nagrodami. Oczywiście nasze przedszkolaki brały udział we wszystkich konkurencjach i wracały z kina z książkami oraz grami edukacyjnymi.

      Pełne energii, ale nieco już głodne towarzystwo zjadło pyszny obiad w restauracji, aby z nowymi siłami wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Barwnej. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w tej wyjątkowej bibliotece, przypadła im do gustu zwłaszcza sala z ogromnym łóżkiem, na którym leżąc można czytać książki.

      Pełni wrażeń, ale nieco zmęczeni wycieczkowicze wrócili do przedszkola, gdzie czekali już rodzice ciekawi opowieści swoich pociech.

      Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni grupy Wiewiórek – Kamila Korneluk we współpracy z paniami Marzenną Grygorowicz oraz Urszulą Korycińską.

       

      KK
       

     • Świąteczny czas pomagania

     • W środowe popołudnie, 4 grudnia, uczniowie klasy Ib z rodzicami i wychowawcą zebrali się w szkole, by wspólnie dekorować pierniczki. Pierniczki te będą zawiezione i wręczone podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kodniu. Pracy towarzyszyła muzyka i śpiew kolęd. Na koniec wspólnego spotkania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Wigilia Bożego Narodzenia w krainie Bugu”. Wszyscy uczniowie otrzymali czerwone koszulki z nadrukiem „Świąteczny czas pomagania” od firmy Schenker.

      Zuzanna Jaroszuk

     • Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

     • 28.11.2019roku w Międzyrzecu Podl. odbył się Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. W zawodach tych wystąpili uczniowie naszej szkoły. W Igrzyskach Dzieci czyli uczniów klas VI-IV i młodszych nasi szachiści zajęli dopiero 3 miejsce. Zostali wyprzedzeni nie tylko przez SP nr 3 w Miedzyrzecu Podl. ale też przez szkołę w Misiach...obie drużyny zdobyły po 6 pkt. Graliśmy w składzie Samanta Kamińska, Filip Samociuk, Mikołaj Lesik i Piotr Gołębiowski.
      Jeszcze gorzej spisali się nasi starsi koledzy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli klasy VII-VIII zajęli dopiero 4 miejsce wyprzedzeni nie tylko przez dwie szkoły z Międzyrzeca,  ale też z Łomaz. Tu drużyna grała w składzie: Natalia Kral, Mateusz Pastuszuk, Kacper Machnowski i Dawid Zasiuk.
      Misie to mała miejscowość gdzie w szkole realizuje się program "Szachy w szkole". W efekcie w rywalizacji okazała się lepsza od Terespola...miejscowości o takich tradycjach szachowych?!

      Opiekun: Marek Ferens

      Tekst i foto: Marek Ferens

     • Piękno poetyckiego słowa

     • 26 listopada bieżącego roku nasi uczniowie: Maja Prokopiuk, Maciej Parzyszek i Kacper Sawczuk pod opieką D. Poleszczuk i A. Klim wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorkim Utworów Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy nad nim objęli: p. Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski oraz p. Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska. Patronatu naukowego udzieliło Siedleckie Towarzystwo Naukowe.
      Warto zauważyć, że recytacja naszych reprezentantów odznaczała się wysokim poziomem, jednak konkurencja była duża.
      Pierwszy etap konkursu – szkolny –   został zorganizowany jeszcze w październiku przez D. Poleszczuk i A. Skolimowską. Wtedy recytacja utworów polskich romantyków była oceniana w dwóch grupach wiekowych: IV-VI i VII-VIII.  Wówczas zostały przyznane następujące miejsca:
      - w grupie IV- VI
      I miejsce – Maciej Parzyszek
      II miejsce – Kacper Sawczuk

      - w grupie VII- VIII
      I miejsce – Natalia Danieluk
      II miejsce – Maja Prokopiuk
      III miejsce  – Wiktor Pikuła

      Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca, mieli okazję zmierzyć się w konkurencji na poziomie wojewódzkim.
      Wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego dziękujemy za miłe chwile spędzone z piękną polską poezją.