Aktualności
Najważniejsza dobra zabawa
Zabawy inspirowane jesienią w grupie Krasnali
Jesień to barzdzo kolorowa i bajeczna pora roku. Tak tez było u nas w grupie 3-latków. W piątek Krasnale przyszły do przedszkola w ulubionych kolorach jesieni a więc było czerwono, żólto, pomarańczowo... Odpowiedni jesienny wystrój sali, muzyka stworzyły dzieciom możliwość do wspólnej zabawy. Kolorowe balony, bibuła, warzywa sprawiły, że przedszkolaki mogły wyrazić siebie i swoją kreatywność w zabawach, tańcu i pracach na podstawie materiału przyrodniczego. Dzięki tym zabawom Krasnale utrwaliły swoje wiadomości dotyczące pory roku oraz kształtowały swoją inwencję twórczą i poczucie rytmu.
K. Nowacka
KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
Dnia 15 października 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do XV POWIATOWYCH KODEŃSKICH SPOTKAŃ Z POEZJĄ I PIEŚNIĄ MARYJNĄ POŚWIĘCONYCH PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwa utwory: jeden o tematyce związanej i poświęconej Matce Bożej, drugi autorstwa Świętego Jana Pawła II lub innego autora, ale poświęcony Jego pamięci.
Komisja konkursowa zdecydowała, iż naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie będą reprezentować: Wiktor Pikuła VIIIb, Michał Jakimiak VIIIb i Igor Siczek Vb. Gratulujemy także wyróżnionym uczestniczkom: Natalii Danieluk VIIIb i Julii Bancarzewskiej VIIIb.
Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku
Anna Skolimowska, Dorota Poleszczuk
OTRZĘSINY CZWARTAKÓW
WSZEM I WOBEC OZNAJMIAMYŻE SIĘ DZISIAJ OTRZĄSAMY
PRZYSIĘGĘ SZCZERĄ ZŁOŻYLIŚMY
W SUPER UCZNIÓW SIĘ ZMIENILIŚMY…
17 października na Dyskotece Otrzęsinowej połączonej z Dniem Chłopaka uczniowie klas IV zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów klas starszych. Ale to nie było takie proste…zostali oni poddani otrzęsinom…
Na początku klasy czwarte musiały ustawić się od najniższego do najwyższego ucznia, w tej konkurencji liczył się czas. Następnie Czwartaki zmagali się z językowymi łamańcami. Kolejna konkurencja polegała na stworzeniu mumii z papieru toaletowego. Nie zabrakło też zmagań sportowych – klasy musiały pokonać na czas slalom z piłeczką pingpongową na paletce. Sprawdzono również wiedzę Czwartaków na temat nauczycieli uczących w naszej szkole. W ostatniej konkurencji Uczniowie zmierzyli się z balonami. Zadanie polegało na nadmuchaniu największego balona…była to wystrzałowa zabawa
.
Uczniowie pomyślnie przeszli wszystkie próby, na koniec złożyli przysięgę, zrobili kwaśną minkę po cytrynce i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej wspaniałej szkoły.
Następnie uczniowie zatańczyli Belgijkę, którą oficjalnie rozpoczęli dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło również niespodzianek dla naszych szkolnych Chłopaków.
Imprezę uważamy za udaną i oczywiście zapraszamy na kolejne
SU
Dziękujemy …
Dziękujemy … tym jakże zwykłym, a jednocześnie wielkim słowem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej wyrazili wdzięczność i uznanie swoim Belfrom w dniu ich święta.
Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego. w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach
mogliśmy zawsze na Was liczyć……jeszcze raz Dziękujemy Wam
Uczniowie
Zapinaj Pasy
Na zaproszenie dyrektora Zenona Iwanowskiego, gościli w naszej szkole pracownicy WORD z Białej Podlaskiej, którzy w bezpiecznych warunkach, wykorzystując symulator dachowania, zaprezentowali zagrożenie wynikające z niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Młodzież mogła poczuć zachowanie swojego ciała i pojazdu podczas dachowania- jak duże siły działają na pasażerów. Duże znaczenie edukacyjne miało uświadomienie konieczności zapinania pasów, jak również chowania do bagażnika rzeczy stanowiących śmiertelne zagrożenie podczas wypadku. Wzrost świadomości przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa a prawidłowe zapięcie pasów redukuje ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.
CODE WEEK 2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
Tworzenie aplikacji na Androidzie.
W dniu 17 października 2019r. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi brała udział w projekcie CodeWeek Polska zrealizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Celem wydarzenia było upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. W dobie smartfonów, nasze telefony są przez nas używane częściej niż komputery. Dlatego aplikacja, z której można korzystać również na Smartfonie, miała pokazać młodzieży, że można programować w dowolnym miejscu.
Od godz. 12.00 przez dwie godziny 18 uczniów z klas V-VIII tworzyło na komputerze i smartfonie aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.
Tworzenie Stopera w programie App Inventor II bardzo spodobało się uczestnikom projektu. Najbardziej byli zachwyceni możliwością testowania utworzonej przez siebie aplikacji na smartfonie z Androidem. Programowanie i testowanie własnego programu wywoływało wielką radość i satysfakcję u uczestników wydarzenia zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Uczniowie dziękowali za zajęcia, pytali kiedy będą kolejne oraz oznajmiali, że będą sami kontynuować rozbudowę programu.
Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili swój udział w evencie oraz uzyskane efekty.M. Kamińska
Ewakuacja
Życzymy Paniom tak jak nikt nie życzy...
W piątek (11 października) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku część artystyczną przygotowała grupa naszych zdolnych sześciolatków pod opieką pani Marzenki i pani Uli. Wiele pięknych życzeń i ciepłych słów wypłynęło wówczas z ust „starszaków”, a fenomenem było to, że recytowane przez dzieci wierszyki były samodzielnie ułożone przez grupę i dotyczyły zaproszonych gości. I tak dowiedzieliśmy się na przykład, że Pani wicedyrektor jest mocno zapracowana, ale ciągle uśmiechnięta, a Pani Wiesia skrycie marzy, by odwiedzić Chorwację. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali urocze upominki, które jeszcze długo będą kojarzyły się z przyjemnymi doznaniami, jakie wywołało wśród widzów przedstawienie.
D. Wójcik, M. Grygorowicz
Sześciolatki podbijają salę zabaw
Sześciolatki podbijają Przystań Zabaw
15 października sześciolatki z naszego przedszkola podbijały salę zabaw w Woskrzenicach. Przez dwie godziny dzieci znakomicie bawiły się pokonując tory przeszkód, zjeżdżając do basenu wypełnionego piłeczkami i wdrapując się na ściankę wspinaczkową. Niektórzy pokonywali własne lęki i słabości mierząc się z trudnościami znajdującymi się na sali. Śmiech i radość na twarzach dzieci, które mimo zmęczenia nie miały ochoty opuszczać tej bawialni, świadczyła zdecydowanie o tym, że wyjazd do Woskrzenic należał do bardzo udanych. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk i Ilona Białowąs, które obiecały swoim podopiecznym kolejne wizyty w tym wyjątkowo radosnym miejscu.
Ogłoszenie
Owocowo-warzywny zawrót głowy
Jadłospis
Moduł Jadłospis został zmodyfikowany
Dzień wolny od zajęć lekcyjnych
14 października 2019r.
Dzień wolny od zajęć lekcyjnych
KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIETEGO JANA PAWŁA II
Sukces naszej szkoły w konkursie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
W dniu 27 września w hotelu Delfin odbyła się Regionalna Konferencja Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W konferencji tej udział wzięli Marszałek Województwa Lubelskiego p. Dariusz Stefaniuk, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy i nauczyciele z lubelskich placówek. Na spotkaniu wręczono nagrody wyróżnionym szkołom w konkursie OSE. I to nasza szkoła znalazła się wśród tych wyróżnionych. „Trofeum” jest mobilna pracownia komputerowa, którą otrzymamy do końca bieżącego roku szkolnego. Nagrodę odebrali dyrektor Zenon Iwanowski oraz wicedyrektor Waldemar Czerko. Aby otrzymać w/w laur trzeba jedynie uzyskać wysokie oceny za wykonanie zadań konkursowych. Z tego miejsca dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły.
Zenon Iwanowski
Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.
3 października gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Spotkanie poświęcone było zasadom bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał uczniom z klas I - III o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie zdarzają się w pociągach i na obszarze kolejowym. Zapoznał uczniów z zadaniami jakie pełni Straż Ochrony Kolei. Zachęcał dzieci do zadawania pytań i aktywnego udziału w spotkaniu. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Poznali słowa: zapory, rogatki oraz dróżnik. Funkcjonariusze pokazali dzieciom swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedzieli. Uczniowie mieli okazję popatrzeć przez lornetkę, potrzymać w ręku pałkę służbową i kajdanki. Jednak największe zainteresowanie wzbudził pies tropiący RAMBO, który oczarował dzieci swoim wyszkoleniem. Rambo pod kierownictwem opiekuna zaprezentował swoje umiejętności związane z posłuszeństwem i wykonywaniem komend. Uczniowie w ciszy i z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa.
Takie spotkania w znaczący sposób rozwijają u najmłodszych uczniów postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.
Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei za tak ważną lekcję.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2019
30 września 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji było promowanie czytania wśród dzieci, oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania literatury dziecięcej.
W tym dniu, przebrani w bajeczne stroje, uczniowie z klasy III a wyruszyli, by czytać swoim rówieśnikom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Głośne czytanie w każdej klasie poprzedziła zagadka związana z bohaterem prezentowanego utworu. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści o Księżniczce na ziarnku grochu, Kocie w butach, Calineczce, Śpiącej Królewnie, Pocahontas, Królowej Śniegu, Czerwonym Kapturku. Bawiliśmy się bardzo dobrze i zgodnie uważamy, że codzienne czytanie to wielka przyjemność.
Pamiętajmy, czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
Dzień Głośnego Czytania przygotowały p. Anna Kulhawczuk i p. Anna Klim.
Regulamin konkursów przedmiotowych
Archiwum Aktualności