• XXV Niepodległościowe Biegi Przełajowe w Janowie Podlaskim

          • 8 listopada, po raz ostatni w tym roku kalendarzowym nasi uczniowie wystartowali w biegach przełajowych w Janowie Podlaskim. Jest to cykliczna, powiatowa impreza, poprzez którą organizatorzy chcą upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród ponad 30 osobowej reprezentacji SP nr1 w Terespolu najlepiej zaprezentowali się:

            Rocznik 2011-12

            2 m – Supeł Mikołaj

            3m – Chiluk Aniela

            Rocznik 2009-10

            3m- Kozłowski Michał

            4m- Lewczuk Szymon

            6m- Parzyszek Maciej

            Rocznik 2008

            4m- Witkowicz Julia

            Rocznik 2007

            1m- Filipczak Jowita

            4m- Zasiuk Jakub

            Rocznik 2006-05

            2m- Chiluk Kamil

            3m- Zaorski Czarek

            6m- Uss Damian

             

            W klasyfikacji szkół, w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy I-VI) Szkoła Podsatwowa nr1 w Terespolu zajęła I miejsce. Zawodnicy za zajęcie miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, IV-VI dyplomy.

            GJ

          • Szkoła do hymnu

          • W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, nasza szkoła  włączyła się w akcję MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży, wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie przy akompaniamencie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, rozpoczynając już dzisiaj obchody Święta Niepodległości. Dyrektor szkoły zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach patriotycznych mających odbyć się w ciągu najbliższych trzech dni w naszym mieście.

          • Uczniowie porządkują groby Polaków w Brześciu

          • Dnia 30.10.2019 roku odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu wyjazd do Brześcia w celu sprzątania grobów Polaków. Akcję pod nazwą „Polacy pamiętają o Polakach. Polski grób – polski znicz” swoim patronatem objął MOK w Terespolu, a zorganizowały go nauczycielki ZSP – pani Dorota Szprychel i pani Katarzyna Polaczuk. W wyjeździe uczestniczyli również uczniowie ALO. Łącznie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły i 10 z ALO.
            Groby sprzątali także dyrektorzy obu szkół – pan Zenon Iwanowski i Bogusław Korzeniewski, radni powiatowi – pan Radosław Sebastianiuk i Wojciech Mitura, dyrektor MOK – Anna Pietrusik, kierownik wyjazdu – pani Dorota Szprychel, nauczycielka języka rosyjskiego, pani Elżbieta Kuczko oraz dwu studentów z Siedlec.
            Cmentarz, na którym działali wolontariusze, został w dużej mierze wygrabiony z liści, których uzbierał się cały ciężarowy samochód, oraz świątecznie rozbłysnął zniczami zebranymi w szkołach i MOK w Terespolu. Światełka pamięci o zmarłych Polakach zapłonęły na każdej mogile.
            Wyjeżdżającym dopisały pogoda i dobre nastroje, chociaż wszyscy dość mocno się utrudzili pracą. Po zjedzeniu posiłku ufundowanego przez radnych powiatowych wszyscy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wrócili do domów.
            Należy zaznaczyć, że bezkosztowy przejazd do Brześcia nie byłby możliwy bez wsparcia pana Huberta Raszplewicza, któremu serdecznie dziękujemy.
            Organizatorzy żywią nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w tradycję ZSP, ALO i MOK.


             
          • Koło Fortuny od kuchni

          • Dnia 29.10.2019 roku kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Doroty Szprychel wzięło udział w kręceniu pięciu odcinków „Koła Fortuny”.
            Organizatorem wyjazdu było Liceum Akademickie w Terespolu.
            Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca nad przygotowaniem telewizyjnego teleturnieju, kto przy tym jest zaangażowany i jak ciężkie zadanie stoi… przed publicznością.

          • SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII

          • 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z lekarzem weterynarii p. Andrzejem Jelinkiem.
            Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi, o ich karmieniu i niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Przybliżył też dzieciom specyfikę pracy w tym jakże trudnym i odpowiedzialnym  zawodzie.
            Dzieci  bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu, opowiadały o zwierzętach, które mają w domu i zadawały  mnóstwo pytań dotyczących ich pupili.
            Lekarz weterynarii przypomniał również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach np. z bezdomnymi zwierzętami.
            Przy okazji spotkania podsumowano i nagrodzono uczestników konkursu plastycznego "Kochane zwierzaki". Zebrani  mogli obejrzeć wystawę prac laureatów a zwycięzcy odebrać nagrody.
            Uczniom spodobała się nietypowa lekcja . Teraz z pewnością  już wiedzą jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.  Może przez to spotkanie ktoś odkryje w sobie jakieś nowe pasje?
            Serdecznie dziękujemy Panu weterynarzowi za poświęcony czas
            i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości.