• Kierunek - Bezpieczeństwo

07.12.2022 19:04

Chętni uczniowie z naszej szkoły pracując w grupach, wykonali makiety na konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowany w ramach „Kampanii Kolejowe ABC II”,  przez Urząd Transportu Kolejowego. Celem wydarzenia jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów.
      Tworząc trójwymiarowe makiety,  uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Nie udało nam się wygrać konkursu, ale najważniejsze, że młodzież świetnie się bawiła, ucząc się przy tej okazji pracy w grupach i pobudzając swoją  wyobraźnię przestrzenną.

Autorzy makiet:
      Amelia Stefaniuk, Julia Rafałko, Zofia Poleszczuk, Gabriela Wójcik, Maria Szemietucha, Martyna Jakimiak, Zuzanna Szelest, Maciej Królik, Mikołaj Chomiuk, Oliver Niedźwiedziuk

Gratulujemy autorom zdolności i dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowanie prac konkursowych.

M. Kamińska, E. Drobysz

• Geografia w praktyce

28.11.2022 20:00

W ramach lekcji geografii młodzież klas 7. realizowała projekt dotyczący tworzenia jadalnych profili glebowych.  Uczniowie z jadalnych składników przygotowali wybrane przez siebie gleby, a następnie przedstawiali je  na forum klasy, opowiadając o poziomach, przydatności i rozmieszczeniu danej gleby. Po wykonanym zadaniu uczniowie zostali ocenieni, a w ramach nagrody mogli skonsumować swoje pyszne profile glebowe.

E.Rudzka

• MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻB

27.11.2022 16:40
      24 listopada w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA połączona z WIECZOREM WRÓŻB. W imprezie, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, wzięli udział uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. Wszyscy świetnie się bawili podczas udziału w tradycyjnych wróżbach, przygotowanych przez starsze koleżanki. Nie zabrakło też niespodzianek. Jak zawsze odbyło się losowanie numerków z nagrodami.
      Dyskotekę uważamy za udaną… Zapraszamy na nasze kolejne akcje…