• ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ROSJA JEST PIĘKNA!”

15.02.2018 19:38

Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i klas gimnazjalnych.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat Rosji, zachęcanie do poznania historii i kultury Rosji. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej w wybranej kategorii:

- Architektura Rosji

- Pejzaż Rosji

- Znane osobistości Rosji

- Motywy słynnych dzieł malarzy rosyjskich

- Symbole Rosji

WYNIKI:

I miejsce – Emilia Roślik

II miejsce – Klaudia Lewkowicz

III miejsce – Gabrysia Ignaciuk

• Choinka 2018

25.01.2018 19:19

24 stycznia w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa. W pięknie udekorowanej przez Gimnazjalistów sali, jako pierwsi zabawę zaczęli uczniowie klas I-III. Dzieciaki fajnie się poprzebierały. Były pomysłowe, oryginalne i ciekawe kostiumy. DJ zabawiał, zapraszał i zachęcał do wspólnych tańców. Do zabawy aktywnie włączyły się uczennice Gimnazjum, które chętnie bawiły się i tańczyły z dziećmi. Były to: Oliwia Ptasińska, Paulina Kowal, Karolina Utko, Zyta Roguska i Karolina Białowąs. Dzieci bawiły się super. Rodzice jak zawsze przygotowali im słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką była wizyta Mikołajów, którzy obdarowali wszystkie grzeczne dzieci prezentami-niespodziankami. O godz. 16.00 zabawę zaczęły klasy IV-VII i Gimnazjum. DJ puszczał najnowsze hity i przeboje, przy których młodzież świetnie się bawiła. Uczniowie dali się ponieść wesołej zabawie. Wszyscy czekamy na kolejną Zabawę Choinkową i prezenty.

Samorządy Uczniowskie

• TO BYŁ BAL ! PIĘKNY BAL ! TAKI CO SIĘ PAMIĘTA LATAMI ....

24.01.2018 11:52

Wieloletniej tradycji stało się zadość. W sobotę , 20 stycznia uczniowie klas trzecich gimnazjum świętowali zbliżający się koniec wieloletniej edukacji w naszej szkole. Był to Bal Gimnazjalny 2018. W burgundowym entourage’u, trzecioklasiści weszli na parkiet dostojnym, uroczystym krokiem poloneza, pięknie prezentując umiejętności taneczne. Po wykonaniu staropolskiego tańca złożyli podziękowania nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za opiekę, wsparcie i każdą przekazaną porcję wiedzy. Sami zaś, ze swojej strony deklarowali kulturalną zabawę. Słowa dotrzymali. Roztańczeni i rozśpiewani tryskali energią i radością,, jednocześnie wykazując się dojrzałością. Sprawnie nastąpiła integracja pokoleń. Nieco ośmielone dzieci prosiły do tańca swoich rodziców i nauczycieli.

Jak co roku bal uświetnili swoją obecnością przybyli goście, m. in. Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, oraz przedstawiciele Rady Miasta.

To był pierwszy, prawdziwy bal w życiu szesnastolatków „terespolskiej jedynki”. Niebywałość tego wieczoru sprawiła, że zapisze się on szczęściem w ich sercach i pamięci.

EB

„GÓRA GROSZA”

24.01.2018 09:45

W dniach 27.11.2017 – 02.01. 2018 włączyliśmy się w ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.  Udział wzięło 16 klas naszej szkoły: wszystkie klasy I – III, 7 klas IV – VII oraz 2 klasy gimnazjum. Ogłosiliśmy konkurs między-klasowy na największą ilość zebranych monet.  Nagrodziliśmy najlepszych. Nagrodę w grupie najmłodszych otrzymała klasa I a – wychowawca p. Edyta Krzemińska, a wśród starszych klasa II A gimnazjum – wychowawca p. Gabriela Skraburska. Wyróżniliśmy też ucznia szkoły podstawowej Oskara Pietruczuka z klasy I a, który przyniósł najwięcej, bo aż 4413 monet na kwotę 89,99 zł.

MIEJSCE

IV c

3,89zł

416,39 zł

Zebraliśmy 43374 monety na kwotę 798 złotych ważącą około 90 kilogramów i wysłaliśmy organizatorowi akcji Towarzystwu Nasz Dom. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Dzieci w młodszej grupie wiekowej zostały obdarowane słodkościami. Wszystkie nagrody ufundowały Samorządy Uczniowskie ZSP nr 1 w Terespolu.

Samorządy Uczniowskie

ZSP nr 1 w Terespolu