• A hoj, przygodo!

22.06.2017 21:22

Nauczyciele oraz pracownicy naszej Jedynki już po raz kolejny ruszyli w siną dal- tym razem w okolice Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław podziwialiśmy zwłaszcza Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski, Halę Stulecia, Ogród Japoński oraz Pawilon Czterech Kopuł.
      Kolejny dzień spędziliśmy w Pradze, spacerując po Starym Mieście, Moście Karola, podziwiając przepiękną panoramę miasta. Oczywiście wszyscy spróbowali czeskich knedlików a także odbyli krótką lekcję języka czeskiego.
      Trzeciego dnia nasi podróżnicy dotarli do Czeskiego raju, gdzie zachwycili się pięknem Bożkowskich Dolomitowych Jaskiń. Mieli także możliwość zobaczenia z bliska skoczni w Harrachowie. Wyjazd był bardzo aktywny i pełen wrażeń co potwierdza fotorelacja Marka Ferensa.

Kamila Korneluk, Anna Warakomska, Jolanta Konarska.

Foto: Marek Ferens

• W góry, w góry miły bracie!

22.06.2017 21:00

W dniach 7-9 czerwca 2017 r. piątoklasiści pod opieką nauczycieli: Anny Warakomskiej, Jolanty Konarskiej, Grzegorza Machnowskiego oraz Marka Ferensa poznawali uroki Bieszczad. Zdobyli Połoninę Wetlińską, odwiedzając Chatkę Puchatka, pływali stateczkiem po Jeziorze Solińskim oraz w rytmie bieszczadzkiego rockandrolla odbyli podróż kolejką bieszczadzką.
      W drodze powrotnej zwiedzili pałac w Łańcucie, podziwiając piękne wnętrza architektoniczne, powozownię oraz oranżerię.
      Uśmiechnięci, wniebowzięci wszyscy wrócili do Terespola już prosząc Panią Anię Warakomską o kolejną wycieczkę po Polsce!

Kamila Korneluk
      foto: Marek Ferens

• Sukcesy artystyczne

21.06.2017 10:04

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli  ostatnio wiele sukcesów artystycznych.

Julia Zaorska z kl.III A zajęła III miejsce w II Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tadeusz Kościuszko- niezłomny wojownik w walkach o niepodległość”, a Martyna Denis z kl. III B i Marta Michalak z kl. I A  otrzymały wyróżnienia. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się Zespole Szkół w Janowie Podlaskim.

W konkursie czytelniczym pt. „Wisła- nasza rzeka” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Terespolu uczestniczyli uczniowie klas I- III, IV-VI oraz gimnazjum.

W pierwszej kategorii II miejsce zajęła Amelia Kral, III miejsce- Mateusz Niedziela, a wyróżnienia otrzymali Kacper Ostapczuk i Daria Jaszczyk.

W kategorii kl. IV- VI wyniki były następujące:

I miejsceOliwia Pietrzak kl. V a

II miejsce- Magdalena Dąbrowska  kl. IV a

III miejsceKarolina Wieczorek kl. IV a

Wyróżnienia- Joanna Poleszczuk kl. IV a

Patrycja Kamińska kl. IV b

Wyróżnienie za pracę literacką w kategorii gimnazjalnej otrzymała Marta Michalak z kl. I A.

Opiekunami uczniów były panie: Danuta Daniluk, Anna Roguska, Barbara Misiejuk i Edyta Drobysz.

• WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWEGO NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O SZKOLE

13.06.2017 21:53