• ROSJA – ODKRYWAMY JEJ PIĘKNO

02.06.2017 18:56

W maju b.r. odbył się szkolny konkurs pt. „ROSJA – ODKRYWAMY JEJ PIĘKNO”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas gimnazjalnych.

Uczniowie wykonywali prace plastyczne o tematyce związanej z Rosją i językiem rosyjskim, i dotyczyć mogły wiele dziedzin życia – kultura, geografia, symbole rosyjskie, rozrywka itp. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą i sztuką rosyjską.

Wyniki:

I miejsce – Wiktoria Selerska

II miejsce – Julia Zaorska, Julia Waszczuk (praca wspólna)

III miejsce – Karolina Białowąs

III miejsce – Dorota i Marta Michalak

Wyróżnienia:

Pastuszuk Krystian, Magda Wasiluk, Julia Szefer, Patrycja Masiuk, Mikołajczuk Paulina

• Białowieża 2017

31.05.2017 10:10

Dnia 23 maja dwoma autokarami klasy Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa wyruszyły na wycieczkę do Białowieży. W programie mieliśmy zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo- Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego, Rezerwat Pokazowy Żubrów i Tarpanów, oraz wizyta w Chatce Baby Jagi-  interaktywne zajęcia z animatorami i warsztaty zdobienia pierników. Ważnym punktem programu był zakup pamiątek. Wycieczka była bardzo udana, szczególnie, że dopisała nam wspaniała pogoda.

• Wycieczka do Krakowa

31.05.2017 09:35

Do Krakowa wraz z opiekunkami, Panią Iwoną G., Dorotą D., Elżbietą K. oraz Jolantą K. Trzy dniowy pobyt obejmował Dnia 17, 18, 19 maja 2017 r. klasy szóste  udały się na  wycieczkę zwiedzanie  Wieliczki, Krakowa i Ojcowa. Wyruszyliśmy 17 maja o godzinie 05:15. Długa trasa, ale przyjemna, ponieważ było słonecznie i ciepło. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Następnie zjedliśmy pyszny obiad w Krakowie. Dla wielu uczestników wycieczki jedną z głównych atrakcji było zakwaterowanie się w hostelu. Mieliśmy tam dużo niezapomnianych przygód i mnóstwo zabawnych sytuacji. Drugiego dnia zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na  zwiedzanie  Krakowa. Pogoda nam dopisała.  Słońce przyjemnie przygrzewało gdy zwiedzaliśmy dawniej ,,stołeczne miasto Kraków”. Z ciekawością słuchaliśmy starej legendy o smoku Wawelskim. Zwiedziliśmy także, wzgórze wawelskie i katedrę oraz wiele innych zabytków tego pięknego miasta. O godzinie 14:00 pożegnaliśmy się z przewodnikiem i głodni ruszyliśmy na obiad. Mieliśmy także, czas na wodne szaleństwa. Skakaliśmy, pływaliśmy i zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach w największym aquaparku w Polsce. Po dwóch godzinach atrakcji w wodzie wybraliśmy się do Łagiewnik – dawnego miejsca zamieszkania Św. Faustyny Kowalskiej. O 20:00, zmęczeni wróciliśmy do hostelu. Tam zamówiliśmy pizzę i spędziliśmy ostatnią noc w Krakowie.  19 maja, rano zjedliśmy śniadanie po czym wykwaterowaliśmy się z hostelu. O 10:00 byliśmy już w innym miejscu by zacząć  wędrówkę po Ojcowskim Parku Narodowym. Ponieśliśmy się wodzy fantazji w grocie Łokietka, zobaczyliśmy  zamek na Piaskowej Skale,  a także przyglądaliśmy się wielkiej maczudze Herkulesa. O 14:30 zjedliśmy obiad, a o 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Terespola. O 22:00 byliśmy już w naszym mieście.
      I tak przez trzy dni mogliśmy oderwać się od szkolnego życia i stresu związanego z nauką by cieszyć się wspaniałą  przygodą.

Asia Czerko,6b

• List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

22.05.2017 12:25

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, rodzicami, opiekunami, a przede wszystkim – uczniami – w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Proszę, aby wspomniany list został odczytany i przekazany na najbliższych zebraniach z rodzicami.

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

·         tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

·         tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

·         tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej