• Ale się działo… DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI w naszej szkole

27.03.2017 11:50

21.03.2017r. obchodziliśmy Dzień Samorządności potocznie nazywany „Dniem Wagarowicza”. Tego dnia cała szkoła świętowała przyjście od dawna wyczekiwanej WIOSNY. Najmłodsi uczniowie wybrali się z kolorowymi transparentami i samodzielnie przygotowanymi kwiatkami na spacer, w poszukiwaniu oznak wiosny. Klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum zebrały się w hali sportowej, gdzie odbył się pełen talentów i zabawy Mini Playback Show. Do konkursu stanęło 12 klas, spośród których jury w składzie: Pan Dyrektor Zenon Iwanowski, Pani Jolanta Konarska, Pan Marek Ferens oraz nasz gość specjalny Pani Alinka Tarasiuk, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Jury miało nie lada problem, gdyż poziom występów był bardzo wysoki.

Podstawówka

VIb

IIIB

Va

IA

Vb

IIIC

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i kupony na 4 duże pizze, natomiast pozostali zostali obdarowani słodkimi nagrodami.
      Po występach naszych utalentowanych uczniów odbył się mecz siatkówki Nauczyciele kontra Uczniowie. Mimo zaciętej walki naszych wspaniałych nauczycieli, uczniowie okazali się lepsi. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 w setach.
      Cała impreza została zorganizowana przez Samorządy Uczniowskie, które zgodnie z tradycją tego dnia przejęły władzę w szkole.
      Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy za rok…

• Konkurs Wiedzy o Prawie

27.03.2017 09:38

Dnia 24 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Prawie realizowany przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Do konkursu przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkolny etap konkursu składał się z części pisemnej i ustnej, do której mogli przystąpić uczniowie którzy uzyskali 70% punktów możliwych do uzyskania. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Marta Michalak z gimnazjum i Wiktor Pikuła, Oliwia Hernik oraz Magda Godlewska ze szkoły podstawowej.

• „Znam i lubię język rosyjski” – konkurs w Wisznicach

23.03.2017 21:13

17 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VI Konkurs Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych „Znam i lubię język rosyjski”.  Po raz szósty uczniowie z wielu szkół regionu wykazywali się umiejętnościami we władaniu  językiem rosyjskim. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Janusz Skólimowski – Wicestarosta Bialski,  Piotr Dragan –  Wójt Gminy Wisznice, Alexander Dodonov – Kierownik departamentu języka rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz – Prezes Stowarzyszenia nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, prof. dr hab.  Feliks   Czyżęwski – Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie, Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód Józef Bryll i Zdzisław Jacaszek oraz dyrektorzy i nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.
      Po uroczystym otwarciu, powitaniu gości i eliminacjach konkursowych, uczestnicy wzięli udział w warsztatach językowych. Zorganizowano także spotkanie nauczycieli – rusycystów z zaproszonymi gośćmi.
      Laureatem  konkursu został Janek Jarowicz!

Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Liza Philips i Edgar Białomiejski.

E.K.

• Zagrożenia dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych

21.03.2017 20:53
      Pismo Pana Ministra Macieja Kopcia w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Podsekr._Stanu_M._Kopec_-_imienne_LIST_CYBERBEZPIECZ_ENSTWO_RLS.docx