• Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

01.03.2017 09:27

W dniu 23 lutego 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem „Muzyka to magia większa od wszystkiego…”. Do eliminacji przystąpiło 34 uczestników z dziewięciu gimnazjów. Piosenki wykonywano w językach: angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Jury oceniało walory muzyczne oraz poprawność językową wykonywanych piosenek. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Iwaniuk, Zuzanna Wic i Jagoda Szemietucha. Dziewczyny pięknie zaprezentowały swoje utwory w języku rosyjskim i angielskim, co zostało docenione przez Jury:
      Julia Iwaniuk – II miejsce (piosenka rosyjska)
      iwaniuk.pdf
      Jagoda Szemietucha – wyróżnienie (piosenka angielska)

• W Terespolu uczcili pamięć Wyklętych

28.02.2017 19:29

W Terespolu organizacją projektu „Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy wyklętych zajęli  się: Klub Olimpijczyka, Urząd Miasta, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Miejski Ośrodek Kultury. W Biegu wzięło udział 90 osób, chociaż chętnych było o wiele więcej. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 60. Zawodom towarzyszyły pieśni patriotyczne oraz wystawa sprzętu wojskowego. Sygnałem do startu Biegu Honorowego na 1963 m - upamiętniający rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak – PS. „Lalek był wystrzał z armaty.  Jako pierwszy dystans pokonał Dariusz Trzaskalski, a wśród kobiet Aleksandra Rafałko. Zwycięzcami są wszyscy zawodnicy, dlatego na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Po biegu zawodnicy mieli okazję posilić się wspaniałą grochówką i gorącą herbatą. Ciepły posiłek ufundowała Galeria Smaków w Terespolu.

Tekst: Krystyna Pucer, zdj. Adam Rymaszewski

• DZIECI DZIECIOM…

27.02.2017 10:52

W styczniu zakończyliśmy akcję, której celem była zbiórka słodyczy  i przyborów szkolnych dla dzieci mieszkających w Kobryniu na Białorusi. Jak zawsze uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Zebraliśmy ogromne pudło słodkości i artykułów papierniczych, które przekazaliśmy Księdzu Proboszczowi  Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobryniu Czesławowi Jojko.
      Cieszymy się, że możemy dzielić się z innymi tym, co mamy.

21.02.2017 19:42

We wtorek 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy święto zakochanych. Z tej okazji każdy mógł kupić kartkę i wysłać ją ukochanej osobie oraz zaopatrzyć się w słodkie co nieco dla swojej sympatii. Ponadto wszystkim, którzy tego dnia ubrali się na czerwono samorząd uczniowski zapewnił zniżki na walentynkowe prezenty.
      Dzień świętego Walentego jak najbardziej można zaliczyć do udanych.