• Wycieczka do Sandomierza

18.12.2016 19:31

14 grudnia 2016 roku klasy II a, II b oraz III a pod opieką swoich wychowawczyń pani Ani Roguskiej, Basi Misiejuk, Beaty Wolczyk oraz Renaty Bednarzak wybrały się na zimową wycieczkę do Sandomierza. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie sympatyczny rycerz opowiadał dzieciom śmieszne historyjki oraz legendy związane z miastem. Chłopcy przymierzali zbroje rycerskie, natomiast dziewczynki ubierały  suknie i przeobrażały się w  księżniczki. Niektórzy upodobali sobie sale tortur. Następnie udaliśmy się na spacer po Sandomierzu. Podczas wędrówki byliśmy świadkami kręcenia sceny do filmu „Ojciec Mateusz”. Odtwórca głównej roli Artur Żmijewski zrobił z nami pamiątkową fotkę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Bombek. W muzeum Bombki Choinkowej obejrzeliśmy tysiące ręcznie malowanych bombek. Pan przewodnik oprowadzał nas i pokazywał, jak wykonuje się i dekoruje szklane cudeńka. Niezapomniane wrażenie zapewniło dzieciom samodzielne malowanie bombek. Największym hitem było przygotowanie bombki z imieniem lub dedykacją dla bliskich. Zmęczeni wróciliśmy do Terespola, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice.

• Sukces gimnazjalistek w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza

11.12.2016 22:13

29 listopada w bialskim liceum odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza pod patronatem  lubelskiej kurator oświaty, wojewody  lubelskiego oraz prezydenta miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.  W kategorii gimnazjum naszą szkołę reprezentowały Julia Zaorska i Dominika Miareczka pod opieką Doroty Poleszczuk. Pierwsza z nich recytowała Powrót taty, natomiast druga – Koza, kózka i wilk autorstwa naszego wieszcza. Obie dziewczyny doskonale zaprezentowały swoje umiejętności, czym zwróciły uwagę profesjonalistów zasiadających w jury. Dzięki temu w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza Julia Zaorska zajęła II miejsce, a Dominika Miareczka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

D.P.

• Pamiętamy o tych, co odeszli…

09.12.2016 21:54

Jak co roku, młodzież udała się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Zapalane światełka są  znakiem pamięci  i wyrazem wdzięczności  za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży naszej Jedynki.

• Mikołajki w naszej szkole

08.12.2016 22:07

6 grudnia w naszej szkole za sprawą SU odbyły się Mikołajki. Tego dnia do wszystkich klas i grzecznych dzieci zawitał nie jeden a dwa Mikołaje z koszami pełnymi słodyczy. Wraz z Mikołajami przybyły piękne renifery i pomocnicy Mikołaja ;-)

W szkole panowała niesamowita atmosfera. Uczniowie w klasach niecierpliwie czekali na przybycie tak zacnych gości. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)

• Mikołajki u czwartaków 2016

08.12.2016 13:29

W poniedziałek 5 grudnia św. Mikołaj odwiedził klasę IV b (w tym roku troszkę wcześniej ze względu na dużą ilość dzieci do obdarowania ;) ). Nasz szczególny gość wręczył prezenty „czwartakom” i wyruszył w dalszą drogę. Tego dnia również klasa IV b ubrała choinkę oraz udekorowała salę 12 w klimacie świątecznym.