• Narodowe Święto Niepodległości w klasach I –III

15.11.2016 16:41

W tym roku akademię szkolną przygotowali uczniowie klas III a,b,c. Ten sam program dzieci prezentowały również podczas miejskich obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości w Prochowni.

• Wyniki Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”

15.11.2016 16:36

W dniu 10 listopada 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”, organizowanego przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS. Jury w składzie: Prorektor UMCS ds. Kształcenia prof. Alina Orłowska, mgr Piotr Nakonieczny (Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny) oraz Dyrektor CJKR dr Swietłana Szaszkowa przyznali następujące nagrody:
      Kategoria: GIMNAZJUM
      I. DOROTA MICHALAK (III klasa), Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu; tytuł pracy: „Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego – Suzdal”
      II. PATRYCJA DERLUKIEWICZ (III klasa), Zespół Szkół w Łomazach; tytuł pracy: „Cerkiew Chrystusa Zbawiciela w Moskwie”
      III. EMILIA KŁOCZKO (II klasa), Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej; tytuł pracy: „Cerkiew w Suzdalu”
      Nagrodzone osoby zostaną zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział.

E.K.

• Wizyta na Białorusi

10.11.2016 15:36

Dyrekcja naszej szkoły: Z. Iwanowski, E. Krzemińska i W. Czerko oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Terespol – J. Paderewski złożyli wizytę na Białorusi. Odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Skokach i Wioskę Dziecięcą w Kobryniu.
      Złożyli również hołd poległym żołnierzom polskim, którzy zginęli w walkach o niepodległość w 1920r. i w 1939r. Zapalili znicze na ich grobach, składając cześć ich pamięci.

• WIZYTA UCZNIÓW Z BIAŁORUSI

24.11.2016 08:52

3 listopada naszą szkołę odwiedzili przyjaciele zza wschodniej granicy, ze Skoków. Uczniowie i nauczyciele przyjechali do nas, by porozmawiać o dalszej współpracy między szkołami. Przez godzinę mogliśmy również podziwiać ich występ artystyczny – piosenki, własne wiersze, prezentacja o szkole. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Białoruscy sąsiedzi zapowiedzieli się już z następną wizytą, natomiast my będziemy u nich z gościć już w lutym.

02.11.2016 19:40

W ramach obchodzonego w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków Obcych, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do  konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.
      Oto wyniki:
      I miejsce – Marta Michalak, Dorota Michalak