• Maluchy świętują nadejście wiosny

• 23.03.2024 13:06

• „Maszeruje wiosna…” wyśpiewywały maluchy z naszego przedszkola, które podobnie, jak starsi koledzy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.
        W grupie Krasnali, Jagódek, Jeżyków oraz Pszczółek odbyły się różne zajęcia dotyczące nadejścia wiosny. Maluchy mówiły o oznakach wiosny oraz tradycjach związanych z topieniem Marzanny, bardzo popularnych przed laty.
        Najważniejszym punktem powitania wiosny był wspólny przemarsz przedszkolaków w pobliże torów kolejowych, gdzie pozostawiona została kukła Marzanny – pociąg odwiezie symbol odchodzącej zimy pociągiem nad morze.
        Krasnale przygotowały kolorowe wstążki, którymi ubarwiały orszak, zaś Jagódki przygrywały grzechotkami. Rozbrzmiewała wesoła muzyka – oczywiście wszystkie maluchy śpiewały piosenki o wiośnie.
        Przedszkolaki pożegnały Marzannę i w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola przekonane, że cieplutkie wiosenne słoneczko już na stale będzie ogrzewało ich plac zabaw.