• Zwycięstwo koszykarek

09.03.2016 11:47

W dniu 2 marca byliśmy gospodarzami eliminacji w koszykówce dziewcząt. Na zawody stawiły się trzy drużyny. Gimnazjalistki z Terespola nie miały sobie równych i zdecydowanie wygrały. W pierwszym meczu gospodynie pewnie pokonały rówieśniczki z Piszczaca 15 do 3. W drugim meczu, pomiędzy Gimnazjum Terespol a dziewczętami z Kodnia długo wynik był wyrównany. W ostatniej kwarcie,  ponownie górą były gospodynie i zdecydowanie wygrały 22 do 12. W meczu o trzecie miejsce dziewczęta z Kodnia pokonały  Piszczac 27 do 10. Najlepszą zawodniczką turnieju, według oceny opiekunów była Dominika Maciuk. Najwięcej punktów zdobyła Karolina Szelest. Zwyciężczynie turnieju w kolejnym etapie wystąpią 11 marca w Konstantynowie.
      Skład reprezentacji Gimnazjum nr1 Terespol : Maciuk Dominika, Szelest Karolina, Jabkiewicz Paulina, Zielonka Wanesa, Michalak Dorota, Fedorowicz Paulina, Kurylonek Natalia, Andrzejuk Aleksandra

26.02.2016 21:57

W Kodniu odbyły się eliminacje międzygminne w siatkówkę dziewcząt z gimnazjum. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły – Gimnazjum Kodeń, PG1 Terespol i Gimnazjum Piszczac. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasze dziewczyny grały z uczennicami z Piszczaca, wygrywając 2-0 w setach. W drugim meczu z gospodarzami zawodów przegraliśmy pierwszego seta 25-15. W drugim secie dziewczyny zrewanżowały się i wygrały w takim samym stosunku. W decydującym secie nie daliśmy sobie odebrać zwycięstwa i wygraliśmy 15-9. Dzięki temu nasza reprezentacja awansowała do Finału Powiatu, który odbędzie się 5 lutego w Międzyrzecu Podlaskim.

Skład naszej drużyny – Paula Fedorowicz, Anna Mielniczuk, Iza Orepuk, Katarzyna Parafiniuk, Klaudia Panasiuk, Dominika Maciuk i Klaudia Pilipczuk.

• ELIMINACJE MIĘDZYGMINNE W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Systemem każdy z każdym odbyły się eliminacje międzygminne w mini koszykówce chłopców, których gospodarzem była JEDYNKA TERESPOL. W pierwszym meczu nasza drużyna wygrała z SP Kodeń 18-8. Kolejnym rywalem była drużyna z Piszczaca. Po bardzo zaciętym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 18-17 i wygraliśmy cały turniej.

• ELIMINACJE MIĘDZYGMINNE W SIATKÓWKĘ CHŁOPCÓW

26.02.2016 21:56

W Kodniu odbyły się eliminacje międzygminne w siatkówkę chłopców z gimnazjum. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach. Pierwszy mecz nasza reprezentacja grała z Gimnazjum Zalesie i wygrała w tajbreku 15-10. W drugim meczu także po tajbreku wygraliśmy z Gimnazjum w Kobylanach 15-12. W finale zmierzyliśmy się z gospodarzem turnieju. Po bardzo zaciętej rywalizacji przegraliśmy w tajbreku 15-13.

Skład reprezentacji szkoły – MATEUSZ WASILUK, KAMIL GRYCIUK, KACPER ROŚLIK, ADAM WAWRYSZEWICZ, PATRYK POŁUSZAŃSKI, MATEUSZ ZROL, MATEUSZ SAWICKI i MICHAŁ KURASIŃSKI.