• Zajęcia logopedyczne w domu - część 3

• 20.04.2020 18:22
      • Dzisiejszy artykuł polecam w szczególności rodzicom 6-latków i dzieci z klas I. Informacje w nim zawarte oraz materiały do ćwiczeń będą dotyczyły głównie obszarów związanych z nauką czytania i pisania. W obecnym czasie, pracując z dzieckiem w domu, mamy okazję przyjrzeć się jego umiejętnościom i zauważyć nawet drobne braki. To z kolei pozwala wybrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń, który będzie wspierał właśnie te określone, być może niedostatecznie wykształcone, funkcje. O to chodzi w pełnej indywidualizacji pracy i do tego gorąco zachęcam. W artykule znajdziecie Państwo garść teorii na temat tego, co jest niezbędne do opanowania techniki czytania i pisania, na co zwrócić uwagę, aby dostrzec, czy dane funkcje prawidłowo się rozwijają oraz jakimi ćwiczeniami rozwijać te umiejętności. Zachęcam do przeczytania i życzę miłej pracy z dzieckiem!

O szkole > Kącik logopedy > Ćwiczymy w domu cz.3