• Dzień Strażaka

   Dzień Strażaka

   09.05.2022 20:15

   4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niezwykle odważni ludzie. O tym, jak ważna jest ich praca i jak duży należy im się szacunek, rozmawialiśmy w minioną środę z przedszkolakami. Maluszki dowiedziały się, co potrzebne jest strażakom w ich pracy. Jak wygląda ich strój, a także pod jaki numer należy dzwonić w razie potrzeby. Dzień ten był dla wszystkich bardzo wesoły, a zarazem bardzo pouczający.
                                                                                                                         K. Karmasz

  • Dzień Ziemi

   Dzień Ziemi

   28.04.2022 20:11

   Dnia  22 kwietnia nasze przedszkolaki miały okazję obchodzić Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu maluchy z grupy trzylatków dowiedziały się jak dbać o środowisko, a także w jaki sposób pomóc naszej planecie, by była czysta i piękna. Dzieci wspólnie uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci. Brały udział w zabawach ruchowych. Słuchały ekologicznych piosenek i wierszyków przybliżających im to święto. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, wyklejając planetę Ziemię. Wykorzystując, zaś rolki po papierze stworzyły piękne drzewa, które teraz zdobią naszą salę.

                                                                                                                   K. Karmasz

                               

  • Ruch to zdrowie

   Ruch to zdrowie

   14.04.2022 13:30
   ,,Ruch to zdrowie"- zgodnie z tą zasadą rozpoczęliśmy piątkowy ranek od wspólnych ćwiczeń i zabaw ruchowych. Wiadomo, że najbardziej do działania mobilizuje towarzystwo innych, więc wszyscy z wielkim zapałem wykonywali poszczególne zadania. Po ćwiczeniach był poczęstunek ( marchewką i jabłkiem) no i oczywiście łyk zdrowej wody. Energii wystarczyło nam na cały dzień!
    
                                                                                     Wiesława Sacharczuk
  • Przedszkolna pisanka

   Przedszkolna pisanka

   12.04.2022 20:14

   12.04.2022 r w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny pt. „Przedszkolna pisanka". Wzięły w nim udział grupy 3 i 4 - latków. Pisanki, które wykonały przedszkolaki, prezentowały różne techniki plastyczne, były kolorowe i pomysłowe. Za zaangażowanie i duży wkład pracy wszystkie grupy zostały nagrodzone - otrzymały w nagrodę różne gry oraz pamiątkowy dyplom.

                                                                                                     Ilona Szczepańska-Huk

  • Wizyta Pana Leśniczego w przedszkolu

   Wizyta Pana Leśniczego w przedszkolu

   07.04.2022 07:13

   W dniu 6 kwietnia do naszego przedszkola przybył pan leśniczy z Nadleśnictwa Chotyłów. W tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięły dzieci z grupy 3- latków i 4-latków. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy. Mówił o zwierzętach mieszkających w lesie i o ich potrzebach. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się będąc w lesie i jakich zasad przestrzegać. Na koniec maluchy same zadawały pytania panu leśniczemu, który wnikliwie na nie odpowiadał. Dzieci otrzymały także pamiątkowe magnesy i kolorowanki ze zwierzętami. Dzisiejsze spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością poszerzyło naszą wiedzę o lesie i jego mieszkańcach.
                                                                                                                        K. Karmasz

 • Galeria zdjęć

   brak danych