• Dzień Pszczoły

23.05.2023 22:03

22 maja maluszki z naszego przedszkola świętowały Dzień Pszczółki. Obchody tego nietypowego święta przygotowały trzylatki z grupy Pszczółek z wychowawczynią Kamilą Korneluk. Dzieci tego dnia odwiedziła pani Jadwiga Prokopiuk, która opowiedziała przedszkolakom o hodowli pszczół, pokazała strój oraz przyrządy, których używa podczas swojej pracy. Maluchy z zainteresowaniem słuchały o życiu oraz zwyczajach pszczółek, a potem z apetytem próbowały miodu, którym częstowała pani Jadwiga.
      Dzieci miały także możliwość wykonania zdjęcia w stroju pszczelarza oraz w fotobudce pszczółki.
      Na grupę Pszczółek czekało także małe słodkie przyjęcie, pozostałe dzieci zostały z tej okazji poczęstowane cukierkami.
      Specjalnie na to święto Pszczółki udekorowały także salę, aby wspólne świętowanie było wesołe i radosne, a jednocześnie uświadomiło przedszkolom, jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły.

• Pszczółki na mini łączce

21.05.2023 14:17

Maluszki z grupy Pszczółek najbardziej lubią uczyć się poprzez działanie, dlatego wybrały się na małą łączkę, aby obserwować przyrodę. Z zainteresowaniem przyglądały się zarówno żyjącym zwierzątkom, jak ślimaczki, ale także roślinności.  Pszczółki podczas tego spaceru nazbierały bukiet kwiatków, którymi udekorowały swoją salę.

KK

• Pszczółki wędrują do biblioteki miejskiej

11.05.2023 21:30

Maluchy z grupy Pszczółek przez cały tydzień rozmawiały o książkach – dzieci dowiedziały się skąd się bierze papier, jak wyglądają etapy powstawania książek, porównywały ich budowę oraz wielkość.
       Z wielką ochotą wybrały się także do miejskiej biblioteki, ponieważ większość z nich jeszcze nie miała okazji bywać tam z rodzicami.
      Maluchy z ogromną uwagą oglądały dużą bibliotekę pełną książek, ale także z zainteresowaniem obejrzały wystawę malarską, która się tam obecnie odbywa. Dzieci zachwyciła oszklona makieta Terespola, której wielkość bardzo ich zaskoczyła. Pszczółki po bibliotece oprowadziła Pani Dyrektor Agata Saj, opowiadając o pracy w tym wyjątkowym miejscu i zapraszając serdecznie na kolejne wizyty.

• Pszczółki w szkolnej bibliotece

08.05.2023 20:15

Trzylatki z grupy Pszczółek odwiedziły szkolną bibliotekę, aby złożyć najlepsze życzenia Pani Ani, która 8 maja obchodziła Dzień Bibliotekarza.
      Maluchy zaśpiewały "Sto lat" i podarowały Pani Ani laurkę, życząc wielu wspaniałych czytelników i radości z wykonywanej pracy.

• Pszczółki w kwiaciarni

27.04.2023 19:26

Maluchy z grupy Pszczółek postanowiły uczcić Dzień Florysty, przypadający 27 kwietnia i z tej okazji z laurką wybrały się do kwiaciarni Orchidea, której właścicielką jest pani Renata Demczuk.  Z zainteresowaniem i uwagą słuchały pani Patrycji Żuk, która opowiedziała trzylatkom, na czym polega praca w kwiaciarni. Pokazała także, jak należy skomponować bukiet, który podarowała maluchom, aby zdobił ich salę. Pszczółki wybierając kwiaty do bukietu poznawały ich nazwy - miały także okazję dowiedzieć się, jak należy o nie dbać, by były długo świeże i pachnące.
      Pszczółkom bardzo podobała się wizyta w kwiaciarni, chociaż musiały odbyć niezwykle długi, bo aż półtorakilometrowy spacer w jedną stronę. Pszczółki dzielnie kroczyły ulicami Terespola, a potem miały jeszcze dużo sił na zabawy na placu zabaw.
                                                                                                 Kamila Korneluk