Ruch to zdrowie

14.04.2022 13:30
      ,,Ruch to zdrowie"- zgodnie z tą zasadą rozpoczęliśmy piątkowy ranek od wspólnych ćwiczeń i zabaw ruchowych. Wiadomo, że najbardziej do działania mobilizuje towarzystwo innych, więc wszyscy z wielkim zapałem wykonywali poszczególne zadania. Po ćwiczeniach był poczęstunek ( marchewką i jabłkiem) no i oczywiście łyk zdrowej wody. Energii wystarczyło nam na cały dzień!

Wiesława Sacharczuk

Przedszkolna pisanka

12.04.2022 20:14

12.04.2022 r w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny pt. „Przedszkolna pisanka". Wzięły w nim udział grupy 3 i 4 - latków. Pisanki, które wykonały przedszkolaki, prezentowały różne techniki plastyczne, były kolorowe i pomysłowe. Za zaangażowanie i duży wkład pracy wszystkie grupy zostały nagrodzone - otrzymały w nagrodę różne gry oraz pamiątkowy dyplom.

Ilona Szczepańska-Huk

Wizyta Pana Leśniczego w przedszkolu

07.04.2022 07:13

W dniu 6 kwietnia do naszego przedszkola przybył pan leśniczy z Nadleśnictwa Chotyłów. W tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięły dzieci z grupy 3- latków i 4-latków. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy. Mówił o zwierzętach mieszkających w lesie i o ich potrzebach. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się będąc w lesie i jakich zasad przestrzegać. Na koniec maluchy same zadawały pytania panu leśniczemu, który wnikliwie na nie odpowiadał. Dzieci otrzymały także pamiątkowe magnesy i kolorowanki ze zwierzętami. Dzisiejsze spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością poszerzyło naszą wiedzę o lesie i jego mieszkańcach.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

01.04.2022 18:13

Dnia 1 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.  Święto to  przypada  2 kwietnia w dzień urodzin   duńskiego  baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Maluchy z naszego przedszkola już w przeddzień rozpoczęły obchody tego szczególnego wydarzenia. Od rana  dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka. Poznały  zasady w jaki sposób należy książkę  szanować. Rozmawialiśmy wspólnie jakie książki dzieci czytają w swoich domach, a także stworzyliśmy biblioteczkę z ich  ulubionymi bohaterami. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości. Dużo radości sprawiły dzieciom wyścigi z książką na głowie. Na zakończenie dzieci przygotowały swoje własne zakładki do książki.  Ten dzień upłyną wszystkim bardzo wesoło i interesująco.

Dzień wody u trzylatków

24.03.2022 13:51

W ostatnim czasie nasze maluchy miały okazję obchodzić dzień wody. Tego dnia dowiedziały się jak ważna jest woda w naszym życiu, a także w jaki sposób powinniśmy ją oszczędzać. Dzieci badały i poznawały właściwości wody. Próbowały ją przelewać w taki sposób, by nic się nie rozlało. Wykonały pracę plastyczną malując farbami kropelki wody. Najwięcej radości sprawiła jednak maluchom zabawa z chustą animacyjną.  Zadaniem dzieci było podrzucanie  niebieskich piłeczek, które przypominały nam kropelki wody.