• Wybieramy imię dla naszego Przedszkola
   • Wybieramy imię dla naszego Przedszkola

   • 06.05.2021 18:59
   • Szanowni Państwo, Rodzice naszych Przedszkolaków.

     

    Na początku kwietnia, po wcześniejszych rozmowach dyrekcji przedszkola z nauczycielami, pracownikami placówki oraz rodzicami, postanowiliśmy podjąć działania mające na celu nadanie imienia naszemu przedszkolu.

    Nie ulega wątpliwości, że nazwa dla przedszkola to ważny element wizerunku placówki. Wykształca wśród dzieci, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli poczucie przynależności do konkretnej placówki, integruje społeczność i pozwala na podejmowanie szeregu ciekawych działań edukacyjnych.

    Przed nami wybór imienia, które może być związane z osobami oraz organizacjami istniejącymi w historii albo współcześnie, niosącymi wyraźne wartości wychowawcze. Patronem może zostać postać z bajki, ale może być to także nazwa kojarząca się z pozytywnymi działaniami na różnych płaszczyznach.

    Znakomicie byłoby, gdyby nazwa wiązała się z miejscem, w którym mieszkamy bądź jego piękna okolicą, historią lub kulturą.

    Nazwa przedszkola stanowić będzie podstawę kolejnych działań placówki – powstania nazw poszczególnych grup, emblematu na pamiątkach i nagrodach dla dzieci, sztandarem itp. Wybranie imienia jest więc niezwykle istotne.

    Na Państwa propozycje czekamy do 17 maja. Po tym czasie członkowie komisji, składającej się z dyrekcji, przedstawicieli nauczycieli oraz rodziców, zapoznają się ze wszystkimi przedstawionymi pomysłami. Wybiorą trzy najciekawsze, najbardziej odpowiadające naszej placówce.

    Następnie będziecie Państwo głosować na nazwę przedszkola poprzez zakreślenie jednej odpowiedzi na karcie do głosowania i wrzucenie jej do skrzynki, którą umieśćmy przed wejściem do przedszkola.

    Zachęcamy  do włączenia się w działania i przesyłania nam swoich propozycji. 

                           Dyrekcja i nauczycielki przedszkola

   • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych