• XIX Olimpiada Przedszkolaka

   • 13.06.2022 09:55
   • XIX Olimpiada Przedszkolaków

                9 maja na terenie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce XIX Olimpiada Przedszkolaków. Zoorganizowana została przez Klub Olimpijczyka funkcjonujący przy ALO pod kierownictwem pana Andrzeja Korbala i Krystyny Pucer wraz z  młodzieżą . Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  Piknik olimpijski odbył się już po raz XIX , po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię.
     

   •         Olimpiada rozpoczeła się od wniesieni przez uczniów z grupy 6-latków flagi olimpijskiej, którą dyrektor ALO pani Agnieszka Kulicka wciągneła na maszt. Kolejnym uroczytym momentem było zapalenie znicza olimpijskiego, który niesiony został przez ucznia Miłosza Zająca w asyście pani dyrektor Edyty Krzemińskiej.  Obecny na pikniku Burmistrz Miasta Terespol pan Jacek Daniluk,oraz dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 pan Zenon Iwanowski przywitali wszystkie zgromadzone dzieci, nauczycieli oraz opiekunów, życząc wszystkim udanej zabawy.

                Dzieci w trakcie zabaw sportowych miały za zadnie zdobyć 18 pieczątek potwierdzających wykonanie 18  zadań. Każda konkurencja sportowa, dostosowana była do wieku dzieci. W 18 punktach na terenie ALO uczniowie liceum czuwali nad bezpieczeńswtem najmłodszych, służyli im pomocą i wsparciem, czynnie bawiąc się z dziećmi. Skoki w workach, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, wielkie bańki, balonowe zwierzątka to tylko jedne z wielu zabaw przygotowanych dla przedszkolków.

                Ciepły,słoneczny dzień obył się pod hasłem sportu i zabawy. Radości nie było końca. Zadowolone dzieci, to nagroda dla wszystkich osób współorgainzujacych tą imprezę.

    Dziękujemy oragniaztorom za świetną zabawę i meldujemy się za rok .

     

    A.Antoniuk

    K.Polaczuk

   • Wróć do listy artykułów