• Wycieczka do Białegostoku

• 05.06.2023 22:05
      • Pod koniec maja 6-lataki z grup Jeżyków, Krasnali i Wiewiórek wyruszyły do stolicy Podlasia – Białegostoku na całodniową wycieczkę. Było to nie zwykle emocjonujące wydarzenie dla dzieci, pierwsza tak długa podróż bez rodziców. Najważniejszym punktem wycieczki było przedstawienie teatralne w Białostockim Teatrze Lalek- spektakl pod tytułem „Ślimak”. Dzieci miały okazję zwiedzić piwnicę lalek, gdzie znajdują się rekwizyty teatralne, maski, kukiełki, kostiumy i zobaczyć z bliska dzieła sztuki.

• Po obejrzeniu spektaklu wybraliśmy się na spacer po Białostockim ogrodzie zoologicznym „Akcent Zoo”. W gąszczu traw i drzew szukaliśmy ukrytych dzikich zwierząt, widzieliśmy rysia, żubry, wilki, jelenie i wiele innych zwierząt oraz ptaków. Po krótkiej przerwie obiadowej w restauracji, ruszyliśmy do Jurajskiego Parku Dinozaurów, do miejsca gdzie prehistoria dzieje się na nowo. Pan przewodnik oprowadził nas po całym parku opowiadając o napotkanych przez nas olbrzymach. Zwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta w parku linowym, gdzie każdy nasz zuch przebył bardzo trudny tor przeszkód. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, wróciliśmy do Naszych drogich rodziców.

Dziękujemy pani Agnieszce Kulickiej za zorganizowanie super wycieczki, rodzicom za możliwość wyjazdu, a dzieciom za wzorowe zachowanie.

wychowawcy 6-latków