• Rozwijamy się dla dzieci...

      11.10.2021 09:29

      Od września gabinet logopedy został wzbogacony o nowoczesny zestaw do ćwiczeń słuchowo-głosowych Forbrain. Terapia słuchowa z wykorzystaniem słuchawek Forbrain to innowacyjna forma stymulacji układu nerwowego, która wpływa pozytywnie na wiele obszarów w funkcjonowaniu dziecka. Pierwsze kroki w pracy z zestawem pokazały, że taka forma ćwiczeń przynosi dzieciom dużo radości i zwiększa ich motywację do pracy.

      D. Wójcik

    • KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2021/2022

      06.10.2021 19:35

      Jak co roku w naszej szkole organizowane są kuratoryjne konkursy przedmiotowe. Szczegółowych informacji dotyczących zakresów merytorycznych oraz organizacji konkursów na terenie naszej szkoły udzielają nauczyciele odpowiednich przedmiotów.

      Regulamin_konkursow_2021.pdf
      Zakresy_wymagan_2021.pdf
       
    • Odkrywamy i przygotowujemy potrawy naszego regionu

      04.10.2021 13:46

      W środę, 29 października 2021r. Odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne dla klas trzecich. Organizatorką imprezy była pani Małgorzata Tańczuk – Danieluk. Warsztaty poprowadziły Panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, znane w województwie lubelskim z licznych sukcesów kulinarnych oraz zamiłowania do krzewienia kultury regionalnej. Dzieci, uczestniczące w imprezie, przygotowały potrawę tatarską "Cybulniki", wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz regionalne pączki "Rogacze".

      Gdy potrawy były już gotowe, przyszedł czas na wspólną degustację. Zdaniem dzieci potrawy były wyśmienite!
      Uczestnicy warsztatów miło spędzili popołudnie! Rodzice nie kryli zadowolenia

    • Dzień Kropki

      15.09.2021 20:21

      "Międzynarodowy Dzień Kropki", to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W 2003 roku wszystko się rozpoczęło.  Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziano historię małej  Vashtii.  Dzięki mądrej nauczycielce od plastyki i kropce, nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz poznała swój talent. Idąc za ideą święta uczniowie klas II uczcili "Święto kreatywności” wykonując wspaniałe "kropkowe" dzieła sztuki. Wyjątkowe Kropki zaprojektowane przez uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Każda praca jest prawdziwym dziełem sztuki. Kropka stała się motywem przewodnim tego dnia. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w kropki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, "Dzień Kropki" jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

      Edyta Krzemińska
      Eliza Lańska
      Ewelina Królik

    • Uroczystość w naszej szkole

      14.09.2021 20:27

          W piątek 10 września 2021 roku w naszej szkole dokonano  poświęcenia pamiątkowej tablicy przy dębie Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego posadzonego przed ponad 15 laty. 
      Nie bez powodu, ów dąb nosi imię Wielkiego Polaka, ponieważ w niedzielę 12 września b.r. w Warszawie odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku, obrońcy praw człowieka, męża stanu, wielkiego syna narodu polskiego, patrioty i niezłomnego syna Kościoła. Uroczystość beatyfikacji miała odbyć się we wrześniu 2020 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Jednak ze względu na trwającą w tym okresie pandemię Covid-19, została przesunięta o rok.
         Aktu poświęcenia tablicy dokonał ks. Paweł Paszkiewicz w obecności v-ce dyrektora szkoły, Pana Waldemara Czerko. Podczas uroczystości głos zabrał burmistrz miasta Terespol, Pan Jacek Danieluk. Ze względu na trwającą wciąż pandemię, w uroczystości nie mogła uczestniczyć cała społeczność szkolna, lecz tylko delegacje poszczególnych klas, niektórzy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.
           Odsłonięcia pamiątkowej tablicy u podnóża rosnącego dębu, dokonały cztery osoby: v-ce dyrektorzy szkoły, Pani Edyta Krzemińska oraz Pan Waldemar Czerko, emerytowana nauczycielka Pani Teresa Lańska oraz uczennica klasy VIIIC Aleksandra Utko. 
         Uroczystość ta przypomina nam o wartościach życia Wielkiego Polaka, który był wybitnym przywódcą duchowym, wielkim autorytetem moralnym, współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Wierzymy, że oręduje za nami teraz z nieba i z góry nam błogosławi.

      Anna Tomczuk