• PAMIĘTAMY

23.01.2022 11:59

W listopadzie, zgodnie z tradycją, grupa młodzieży pod opieką p. Anny Kudelskiej i p. Anny Tomczuk odwiedziła groby zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów związanych z naszą szkołą, zapalając symboliczne światełko pamięci. Była to dobra okazja do wspomnień, a także do okazania wdzięczności za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży.

• Płomyki dla nieobecnych

14.11.2021 17:58

Samorząd Uczniowski klas I-III pod opieką pani Doroty Szprychel przeprowadził w październiku zbiórkę zniczy, które w listopadzie zapłonęły na grobach zmarłych nauczycieli oraz dzieci, które zmarły, będąc uczniami naszej szkoły.
      Podczas akcji zebrano około 90 zniczy.
      Samorząd Uczniowski wyraża wdzięczność wszystkim, którzy wsparli akcję i przyczynili się do tego, że zapłonęły "płomyki dla nieobecnych".

• Konkurs na ilustrowaną książeczkę o zwierzęcych przygodach

14.11.2021 17:56

W październiku pani Dorota Szprychel zorganizowała dla uczniów klas I-III konkurs na ilustrowaną książeczkę o zwierzęcych przygodach. Mogły mieć charakter realistyczny lub fantastyczny.
      Na konkurs wpłynęło 13 prac, z czego 6 zostało nagrodzonych.
      Komisja Konkursowa, w skład której weszły pani: A. Klim, E. Lańska i D. Szprychel, wytypowała uczniów, których prace okazały się najlepsze. Nie była to decyzja łatwa, bowiem wszystkie prace konkursowe ciekawiły i cechowały się dużym wkładem pracy.
      Wręczenia nagród zakupionych przez organizatorkę dokonali podczas apelu dnia 10.11.2021 r. pan Dyrektor Zenon Iwanowski oraz pani wicedyrektor Edyta Krzemińska. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• Zbiórka darów na rzecz Schroniska dla zwierząt "Azyl" w Białej Podlaskiej

14.11.2021 17:55

W październiku Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję zbiórki darów na rzecz Schroniska dla zwierząt "Azyl" w Białej Podlaskiej. Odzew uczniów i rodziców na akcję przeszedł najśmielsze oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy.
      Dzięki włączeniu się w akcję wszystkich, którym nieobcy jest los bezdomnych zwierząt, opiekunka Samorządu, pani Dorota Szprychel, zawiozła do schroniska pełen samochód karmy, koców, poduszek i zabawek, za co pracownicy schroniska byli bardzo wdzięczni.
      Obserwacje poczynione w schronisku pozwoliły wysnuć wniosek, że tak duża ilość zgromadzonej karmy wystarczy na wykarmienie zwierząt zaledwie przez jeden dzień. z tego powodu akcja zostanie powtórzona w styczniu, aby na początku lutego ponownie wesprzeć podopiecznych schroniska.
      Szanowni Państwo, zwierzęta, które znajdują się w Waszych domach, to szczęściarze. Mają ciepły kąt, jedzenie oraz miłość domowników. Może ktoś z Państwa wyraża chęć włączenia do rodziny jeszcze jednego czworonożnego przyjaciela? Podopieczni "Azylu" czekają.

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

11.11.2021 14:34

Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy 7b, przygotowani przez p.Jolantę Konarską oraz chór szkolny Corda Vox, pod batutą p.Tomasza Jezuita, zaprezentowali program artystyczny, podczas którego nie zabrakło patriotycznych wierszy, pięknych polskich piosenek, poloneza i wspólnie śpiewanego hymnu Polski. O oprawę plastyczną zadbała p.Edyta Drobysz.

Dzięki występowi naszych uczniów dowiedzieliśmy się, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Program słowno-wokalny pozwolił nam też uświadomić sobie, co znaczy żyć w wolnym kraju i że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy też szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.