• Andrzejkowe zabawy z wróżbą w wydaniu uczniów

06.12.2021 19:35

W dniu 30.11.2021 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Pomiędzy lekcjami uczniowie mogli „poznać swoją przyszłość” oraz zakupić drobne słodkości z wróżbą. Niestety w tym roku nie odbyła się dyskoteka andrzejkowa, ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie.

• #MuremZaPolskimMundurem

03.12.2021 13:23

Z inicjatywy nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły 30 listopada odbyło się w hali sportowej spotkanie uczniów  z żołnierzami strzegącymi naszej granicy. Uczestniczył w nim również burmistrz miasta pan Jacek Danieluk.

Chór Corda Vox wspólnie z żołnierzem- solistą zaśpiewał wiązankę pieśni patriotycznych. Dzieci z klas 1-3 wręczyły wszystkim żołnierzom przygotowane przez siebie i przedszkolaków kolorowe laurki. Oprócz gromkich braw otrzymali w podziękowaniu cukierki. Żołnierze  przygotowali także uczniom niespodziankę- pokaz samoobrony oraz sprzętu wojskowego. Pracownicy szkoły aby umilić żołnierzom ich trud oraz okazać wdzięczność, zorganizowali poczęstunek z domowych ciast.

Dyrektor szkoły pan Zenon Iwanowski składa podziękowania wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.

• #MuremZaPolskimMundurem

30.11.2021 15:08

Ostatnie tygodnie na naszej granicy z Białorusią były bardzo trudne, zwłaszcza dla nas mieszkańców. Jest to wymagający poświęcenia czas również dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, a także dla żołnierzy Wojska Polskiego, którzy strzegą wschodniej granicy, również w naszym mieście Terespol. Z inicjatywy Lubelskiego Kuratora Oświaty nasza szkoła włączyła się w akcję "Kartka dla Obrońców Granic". Uczniowie przygotowali piękne kartki z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia. Było ich aż 258!!!. Prace zostaną wysłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, skąd trafią do tych, którzy pełnią służbę, strzegąc naszych polskich granic.

• Szkoła do hymnu 2021 r.

30.11.2021 15:17

10 listopada 2021 r.  w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości - o godz. 11.11 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie klas 1 - 3 przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, odśpiewali hymn wspólnie z panem dyrektorem i wychowawczyniami podczas akademii. W tym samym czasie został odśpiewany również hymn przez pozostałych uczniów klas 4-8 przebywających w swoich salach z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19. Znak do odśpiewania hymnu rozpoczął dźwięk dzwonka oraz przemowa wicedyrektora Waldemara Czerko poprzez szkolny radiowęzeł. Pan Czerko poprosił o przygotowanie się uczniów, a następnie jedna z nauczycielek zaintonowała „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiew uczniów niósł się po całej naszej szkole.