• „Trzeciaki” podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019’

03.01.2020 16:51

15 XII uczniowie klas trzecich mieli okazję prezentować szkołę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Grupa teatralna biorąca udział w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej w Terespolu przygotowała pod kierunkiem wychowawczyń: Edyty Krzemińskiej i Elizy Lańskiej widowisko „O tym, jak się Chrystus rodził, a Heroda diabli wzięli”. Na scenie nie zabrakło tańca i śpiewu. Występy małych aktorów, bajeczne kostiumy, scenografia wzbudziły zainteresowanie nawet tej najbardziej wymagającej – najmłodszej widowni, która nagrodziła występujących gromkimi brawami. Aktorzy otrzymali od Prezesa Stowarzyszenia pamiątkowe dyplomy. Podziękowania należą się nie tylko młodym aktorom: Maciejowi Badalskiemu, Mai Chodzińskiej, Julii Gobcewicz, Krzysztofowi Gołębiowskiemu, Mai Kosak, Aleksandrze Kowaluk, Annie Łukaszuk, Lenie Machnowskiej, Julii Marciniuk, Weronice Modelewskiej, Karinie Panasiuk, Wiktorowi Pawluczukowi, Julii Polaczuk, Zofii Poleszczuk, Julii Rafałko, Mateuszowi Samociukowi, Jakubowi Skolimowskiemu, Jakubowi Szelągowi, Małgorzacie Wasiluk, Natalii Zbrożek, ale też ich rodzicom, którzy cierpliwie znosili kilkumiesięczne próby i związane z tym niedogodności.

• Podsumowanie projektu „Terespolskie Jarmarki 2018-2019”

20.12.2019 08:51

15 grudnia w terespolskim liceum odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Terespolskie Jarmarki 2018-2019”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.

W Jarmarku Bożonarodzeniowym brali udział uczniowie naszej szkoły.

Zajęcia warsztatowe z ceramiki  oraz wykonywania szopek, gwiazd kolędniczych  trwały trzy miesiące. Uczennice uczyły się pod okiem instruktora p. Krzysztofa Badalskiego. Efekt ich pracy można było podziwiać podczas jarmarku.

W warsztatach uczestniczyły: Natalia Nowacka, Amelia Kral, Julia Danieluk, Natalia Przygocka, Karolina Przygocka, Dominika Przygocka, Izabela Lipowiecka, Agata Kłos, Alicja Poleszczuk, Patrycja Palak, Natalia Kral, Julia Nowacka, Karolina Wieczorek, Martyna Kulik, Magdalena Nowacka, Weronika Greczuk, Kornelia Greczuk.

Gratulujemy!

• W Krainie Świąt

16.12.2019 19:10

W świąteczny nastrój trzecioklasistów z naszej szkoły wprowadziła grupa artystyczna działająca w Bialskim Centrum Kultury. 5 grudnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami Edytą Krzemińską, Elizą Lańską, Barbarą Misiejuk i nauczycielem muzyki Tomaszem Jezuitem wybrali się do Białej Podlaskiej na spotkanie z Mikołajem i Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. Na scenie było dużo tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Bajeczne kostiumy, rekwizyty i scenografia rozbudzały wyobraźnię uczestników mikołajkowego widowiska. Po spektaklu dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem, od którego otrzymały słodki upominek. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć w mikołajkowej krainie i wielu niezapomnianych wrażeń.

• Świąteczne Kolędowanie

16.12.2019 10:42

Dźwięki pięknych polskich kolęd już po raz trzynasty rozbrzmiewały w murach naszej szkoły za sprawą niezwykłego koncertu – Wieczoru Kolęd, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej Jedynce.
      12 grudnia korytarze zapłonęły światłem kolorowych lampek, a w pięknie oświetlonej i udekorowanej sali licznie zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Koncert rozpoczął się występem trzecioklasistów, którzy znakomicie zaprezentowali się w  zabawnych, a jednocześnie wzruszających Jasełkach. Do tego wyjątkowego występu dzieci przygotowywały wychowawczynie Eliza Lańska oraz Edyta Krzemińska.
      W dalszej części świątecznego spotkania wykonanie popularnych polskich kolęd przeplatały recytacje tekstów o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowane przez Annę Skolimowską wspólnie z uczniami klasy 8 b.
      Po koncercie goście mogli poczęstować się pysznym bigosem, przygotowanym przez panie pracujące w naszej kuchni, a także zakupić ciasto i ozdoby świąteczne na kiermaszu.
      Koncert zorganizowała pomysłodawczyni Anna Skolimowska, natomiast w przygotowanie słodkiego kiermaszu zaangażowały się Beata Wolczyk, Anna Roguska, Anna Kulhawczuk, Barbara Misiejuk, Kamila Korneluk, Elżbieta Kuczyńska, Wanda Moroszczuk, Iwona Steciuk. Kiermasz ozdób przygotowały nauczycielki wraz z dziećmi uczęszczającymi na świetlice.
      W dekorowaniu sali pomagała Edyta Drobysz, natomiast o oświetlenie i nagłośnienie koncertu zadbał Piotr Skolimowski.

KK

• Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

15.12.2019 15:15

9 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 5a, 5b i 6 wyruszyła na wycieczkę do Wioski Dieda Maroza, która znajduje się na Białorusi w Puszczy Białowieskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Brześcia pod przewodnictwem Pani Tatiany, świetnie mówiącej w języku polskim. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Hotelu Inturist, aby spróbować tamtejszej kuchni. W końcu dotarliśmy do głównego punktu naszej wyprawy. W bajkowej scenerii spotkaliśmy się ze świętym Mikołajem i Jego pomocnicą Śnieżynką. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy, zawiązując wielkie koło. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał, że nasze życzenia się spełnią oraz że odwiedzi nas niebawem. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Organizacją wycieczki zajęła się p. Anna Skolimowska, natomiast o atmosferę i bezpieczeństwo na wycieczce zadbali: p. Edyta Krzemińska, p. Eliza Lańska, p. Grzegorz Machnowski i ks. Łukasz Michaluk.

AS