• Zabawa Choinkowa 2020

12.02.2020 19:32

7 lutego w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa. W pięknie udekorowanej sali, jako pierwsi zabawę zaczęli uczniowie klas I-III. Wodzirej „Fantomasz” zabawiał dzieci, zapraszał do wspólnych tańców, prowadził wiele ciekawych zabaw. Wsparciem imprezy były uczennice klas VIII, które chętnie bawiły się i tańczyły z młodszymi uczniami. Dzieci bardzo fajnie się  poprzebierały. Miały ciekawe, pomysłowe i oryginalne stroje. W salach rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek oraz prezenty-niespodzianki. Nie zabrakło również Mikołaja, który bawił się z dziećmi na sali. O godzinie 16.00 zabawę zaczęły klasy IV-VIII. Młodzież świetnie się bawiła przy najnowszych hitach i przebojach. Wszyscy uczniowie dali się ponieść rytmom wspaniałej, tanecznej i melodyjnej zabawie. Było super!

S U

11.02.2020 11:04
    • Teatr zamiast Bryk.pl

09.02.2020 18:56

Bryk.pl to popularna strona internetowa z bazą edukacyjną, z której od czasu do czasu ściąga każdy uczeń, odrabiając pracę domową.

Wirtualny Bryk.pl nie musi być jedyną ściągą. Może nią być także obejrzane z uwagą widowisko teatralne, które podobnie jak czytanie książek dostarcza emocjonalnych wrażeń. Zgadza się z tym grupa naszych ósmoklasistów, którzy już są przygotowani z „ANTYGONY” – lektury omawianej w klasie pierwszej szkoły średniej. Skąd ta nadgorliwość? Otóż 6 lutego pojechali oni do Siedlec, gdzie na deskach sceny CKiS obejrzeli antyczną tragedię Sofoklesa, „Antygona” w wykonaniu aktorów TEATRU ES. Przekaz sztuki jest współczesny. Potoczna mowa i nowoczesna stylizacja kostiumów  pozwala na większe zrozumienie trudnego, poetyckiego tekstu. Całość widowiska jest oprawiona przejmującą muzyką i musicalowymi piosenkami. Zatem drodzy uczniowie czas na zmianę kierunku z Bryk.pl na czytanie lektur i bywanie w teatrze.

Po spektaklu nakarmieni duchem, a jednak głodni w dosłownym znaczeniu tego słowa, uczestnicy wycieczki udali się do galerii handlowej na obiad i zakupy. Resztę czasu aktywnie spędzili na świeżym powietrzu. Tą porą roku koniecznie muszą być łyżwy. Sam Z. Bródka, zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, byłby zdumiony umiejętnościami łyżwiarskimi naszej młodzieży, która z gracją i finezją zawładnęła lodowiskiem. Po mistrzowskich wyczynach nienaruszeni fizycznie, za to poruszeni doznaniami, bezpiecznie wróciliśmy do Terespola. Organizacji wyjazdu i opieki nad uczniami z radością podjęły się Panie: Ewa B. i Małgorzata B.

EB

• Śpiewająco po lodowisku

20.01.2020 20:34

W sobotę (11.01.20r.) nasi szkolni chórzyści pod opieką dyrygenta oraz pań (E. Kuczyńskiej, D.Wójcik) wyruszyli do Siedlec, aby spróbować swoich sił na tafli lodowiska. Uczniowie szybko udowodnili, że oprócz muzycznych talentów drzemią w nich ogromne pokłady energii i całkiem sporo umiejętności z zakresu łyżwiarstwa. Po zimowej zabawie przyszedł czas na naładowanie akumulatorów w restauracji Mc Donald's oraz wesołe śpiewy w autokarze, dzięki którym podróż stała się nie lada przyjemnością. O tak przyjemny początek ferii zadbał pan T. Jezuit. Celem wspólnych wyjazdów jest nie tylko świetna zabawa, ale również integracja dzieci i młodzieży uczęszczającej na chór, co potem pięknie przekłada się na jakość wspólnych występów.

D. Wójcik