• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • 30 września  2019 roku (poniedziałek)
      odbędzie się w naszej szkole
      DZIEŃ  GŁOŚNEGO  CZYTANIA.
      Zachęcamy uczniów w klasach I-III
      do przebrania się w tym dniu
      za różnych bohaterów literackich (bajkowych).
      Zapraszamy do wspólnej zabawy!

     • UWAGA KONKURS!

     • W związku ze Światowym Dniem Ochrony Zwierząt

      zapraszamy uczniów kl. I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym:

       

      KOCHANE ZWIERZAKI 

       

      Cele konkursu:

      -rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci;

      -przedstawianie środkami plastycznymi postaci zwierząt

      z uwzględnieniem charakterystycznych cech wyglądu;

      -kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec zwierząt;

       

      Prace plastyczne przedstawiające ulubione zwierzęta (zarówno domowe jak i dziko żyjące) - forma przestrzenna lub płaska (narysowane, namalowane, wyklejone, wyszyte, itp.) należy wykonać do dnia 30 września 2019 r.

      Prace  należy składać wychowawcom klas lub p. Annie Kulhawczuk.

      Komisja konkursowa przy ocenie prac będzie brała pod uwagę pomysłowość autorów, estetykę i samodzielność wykonania.

      Na uczestników konkursu czekają dyplomy a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

      Zapraszamy do udziału w konkursie!

      https://t2.ftcdn.net/jpg/00/66/22/27/240_F_66222763_QvDCvOYO3tQMEszQXRDKZnNyUrWYhcBx.jpg

       

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • "Wszyscy swoje święto mają,
      tańczą, skaczą i śpiewają.
      Przedszkolaki przykład dają,
      i też swoje święto mają!"

      20 września to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy. Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Pani Dyrektor Edyty Krzemińskiej, Burmistrza Miasta Jacka Danieluka oraz od wspólnego odśpiewania hymnu wszystkich przedszkolaków. Następnie odbył się marsz za misiem, każdy przedszkolak otrzymał "słodki" medal i pamiątkowy dyplom. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczył o wspaniałej zabawie. 

      K. Polaczuk 

      R. Bednarzak 

     • CODE WEEK 2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

     • Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań w ramach Code Week EU.
      17 października o godz. 12.00  chętni uczniowie z klas V-VIII będą tworzyli aplikację na urządzeniu mobilnym z androidem.

      Zapraszam do zapisów.

      M. Kamińska

     • Wycieczka do Pratulina

     • Nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 klasa VIIIa rozpoczęła rajdem rowerowym do Pratulina- miejsca męczeństwa unitów podlaskich. Uczniowie wyjechali rowerami pod kierownictwem Anny Tomczuk wraz z opiekunami p.Ewą Bloch i p. Markiem Ferensem. Szlak wiódł z Terespola przez Neple, Krzyczew, Bohukały i miejsce docelowe Pratulin.Uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca związane z historią regionu, cenne zabytki i osobliwości przyrodnicze na trasie przejazdu. W Pratulinie miejscowy przewodnik opowiedział historię, pokazał miejsca związane z męczeństwem  unitów. Następnie uczniowie zwiedzili nowo wybudowany Dom Pielgrzyma. Po ognisku i zakupie pamiątek udali się w drogę powrotną do domu z zamiarem na kolejne wyprawy rowerowe po regionie!

      Tekst: Anna Tomczuk

      Foto: Marek Ferens

     • Książę Radziwiłł w naszej szkole

     • W czwartkowe popołudnie 5 września gościliśmy w naszej szkole księcia Krzysztofa Konstantego Radziwiłła oraz hrabiego Marka Starzeńskiego.
      W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczył także burmistrz miasta Jacek Danieluk oraz dyrektor MOK Anna Pietrusik.
      Dyrektor Zenon Iwanowski serdecznie powitał zacnych gości, wyrażając ogromne zadowolenie, że książę Radziwiłł oraz hrabia Starzeński zechcieli zaszczycić naszą szkolną społeczność swoją obecnością. Także burmistrz Jacek Danieluk w imieniu całego miasta powitał gości, jednocześnie kierując słowa uznania dla Bractw Kurkowych, z którymi chętnie współpracuje w organizacji wszelkiego typu imprez kulturalnych. Nadmienić należy, że gościom towarzyszyli właśnie przedstawiciele tegoż bractwa.
      Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez panie Elizę Lańską, Iwonę Gryszko, Katarzynę Polaczuk oraz pana Tomasza Jezuita. Dzieci pięknie zaśpiewały patriotyczne pieśni, a także przywitały gości chlebem i solą, wręczając przy tym symboliczne pamiątki z Terespola.
      Książę Krzysztofa Konstantego Radziwiłła opowiedział licznie zgromadzonym na sali przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom o działalności charytatywnej rodziny Radziwiłłów, zakonie rycerskim do którego należy, czy współpracy z Unią Europejską w podziale funduszy przekazywanych na pomoc potrzebującym.
      Gość chętnie odpowiadał także na pytania, dotyczące pamiątek i posiadłości rodzinnych, czy przywilejów, jakie w Polsce ma rodzina Radziwiłłów. Z zainteresowaniem słuchano o liczebności rodu i jego tradycjach rodzinnych, a także pokrewieństwie z innymi rodami książęcymi i królewskimi w Europie.
      To wyjątkowe spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii, dzięki której na długo w pamięci szkolnej społeczności pozostanie ta książęca wizyta.

      KK