• Babciu, Dziadku Kochamy Was!!!

• 23.01.2019 17:51
        • Dnia 22.01.2019r. w grupie 5-6 latków odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu. Uroczystość zakończono wspólną gościną oraz tańcami. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonyvh gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości wink.

R. Bednarzak

• Babciu, Dziadziu co Wam dam…..

• 22.01.2019 22:08
        • 22.01.2019r. w grupie 6-latków odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Mili goście stawili się w licznym gronie, by podziwiać swoje pociechy podczas przygotowanego przez Panią A. Szamuk przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Dzieci zaprezentowały swoje talenty przepięknie recytując wyuczone kwestie, a zatańczony na koniec polonez wspaniale dopełnił całości, nawilżając oczy przybyłych Gości. Nie obyło się oczywiście bez szczerych życzeń i własnoręcznie wykonanych prezentów, które dzieci wręczyły Jubilatom. Po części oficjalnej tradycyjnie już odbył się słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość!

D. Wójcik, A. Szamuk

• Wieczór kolęd w 6-latkach

• 22.01.2019 22:05
        • Wspólne kolędowanie, zorganizowane przez Panią Urszulę Korycińką w grupie 6-latków, ponownie otuliło nas świąteczną aurą. Spotkanie zostało zorganizowane 9 stycznia i rozpoczęło się tańcem w wykonaniu dzieci. Kolejnym punktem były wokalne występy najmłodszych. Młodzi artyści samodzielnie podejmowali decyzję z kim zaśpiewają kolędę i to sprawiło, że duety były naprawdę wyjątkowe, często z udziałem Rodziców. Po koncercie wszyscy zasiedli do wspólnego dekorowania, a zapach pomarańczy i goździków przyjemnie umilał pracę. Czas spędzony na wspólnym kolędowaniu pozwolił uczestnikom ponownie poczuć atmosferę minionych świąt i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

D.Wójcik, U. Korycińska

• Przy wigilijnym stole....

• 30.12.2018 13:43
        • Tuż przed świętami dwie grupy 6-latków zasiadły przy wigilijnym stole, by wspólnie kultywować tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło śpiewania kolęd ani dzielenia się opłatkiem, a stół zastawiony był świątecznymi przekąskami. Atmosferę podkreślały odświętne stroje i bardzo dojrzale formułowane życzenia, które dzieci wzajemnie sobie składały.

D. W.

• Jasełka w gr. 5-6 latków

• 19.12.2018 20:00
        • "Dziś jest Boże Narodzenia
          co przyniosło nam zbawienie.
          Radość nas ogarnia wielka
          zabawimy się w jasełka."

Dnia 18.12.2018r. grupa 5-6 latków przygotowała jasełka pt. "Maleńka Przyszła Miłość". Głównym celem uroczystości było wprowadzenie rodziców w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania i przeżywania uczuć podczas inscenizacji. Dzieci przebrane w piękne stroje gwiazdek, aniołów, pasterzy, Józefa i Maryi oraz królów recytowały przygotowane wiersze i śpiewały piękne kolędy i pastorałki. Następnie p. Ania Tomczuk opowiedziała zgromadzonym gościom ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem a w sali unosił się przepiękny zapach pierniczków.

R. Bednarzak