• Nasi pupile

• 18.11.2018 16:37
        • W minionym tygodniu dzieci z grupy 5-6 latków rozmawiały o zwierzętach domowych. Dzieci utrwaliły informacje dotyczące opieki nad zwierzętami, sposobach żywienia i odpowiedzialności za nie. Dzięki temu przedszkolaki miały okazję nie tylko powiększyć zasób swojej wiedzy na temat zwierząt, ale także kształtować poczucie empatii i odpowiedzialności w stosunku do nich. W tych dniach nasze przedszkole odwiedził chomik Chrupek i szynszyla Tosia.

Renata Bednarzak

• Przedszkolaki na wycieczce

• 17.06.2018 22:26
        • 13 czerwca przedszkolaki z grupy 5-6 latków uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. Najpierw dzieci zwiedziły "Piwnicę Lalek" gdzie zgromadzone były lalki z wielu przedstawień. Następnie wzięły udział w interaktywnym spektaklu "Czerwony Kapturek". Dalszą atrakcją wycieczki był pobyt w Parku Jurajskim w Jurowcach, gdzie dzieci przeniosły się do epoki dinozaurów. Spacerując z przewodnikiem ścieżką edukacyjną zobaczyły wiele nieznanych im gatunków dinozaurów oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o ich zwyczajach. Po wizycie w parku dinozaurów przyszedł czas na Park Linowy, którego przejście okazało się dosyć wyczerpujące. Dzieci miały możliwość sprawdzić tam swoją zręczność i sprawność ruchową. Po dniu obfitym w różne atrakcje wszyscy cali i zdrowi powrócili do Terespola.

Katarzyna Nowacka

• Daty, o których nie można zapomnieć.....

• 30.04.2018 21:46
        • Święta Majowe (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja-Uchwalenie Konstytucji) to wyjątkowy czas, by kształtować w dzieciach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. W bieżącym roku szkolnym w tematykę i nastrój państwowych świąt wprowadziły nas dzieci z grupy 6-latków podczas przygotowanej przez p. J. Patrejko akademii. Białe koszule, czerwone tasiemki i powiewające biało-czerwone flagi nadały spotkaniu bardzo uroczysty charakter. Podniosłe słowa wierszyków, wspólne odśpiewanie narodowego hymnu i kilka słów na temat historii naszego kraju wypowiedziane przez Panią Asię dopełniły całości. Po przedstawieniu Pani Dyrektor rozstrzygnęła grupowy konkurs o tematyce patriotycznej otwarcie przyznając, że wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i tym samym jednakowe nagrody. I tym akcentem zakończyła się przedszkolna uroczystość, podczas której dzieci słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

D. Wójcik

• Warsztaty plastyczno-techniczne pt."Wielkanocna palma"

• 03.04.2018 16:45
        • Dnia 22.03.2018r. w gr. 0b odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Tematem przewodnim zajęć były palmy wielkanocne. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami miały okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Podczas tych zajęć powatały piękne, bogato zdobione palmy wielkanocne. Warsztatom towarzyszył wykład o wielkanocnych tradycjacj przygotowany przez panią Annę Tomczuk.

K. N.

• Dzień Babci i Dziadka

• 31.01.2018 17:33
        • Dnia 22.01.2018r. w grupie 6-latków odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły w okolicznościowej inscenizacji, wierszem i piosenką zapewniły dziadków o miłości i szacunku. Ciepłe życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek uświetniły uroczystość.

J. P.