• Dar serca

• 20.12.2018 15:56
        • Przez ostatnie dwa dni (18-19.12.18r.) w okolicach sali 6-latków królował zapach cynamonu i goździków, który zwiastował tworzenie świątecznych pierniczków. Dzieci, z delikatną pomocą Rodziców, poznawały kolejne etapy pieczenia smakowitych ciasteczek, które potem w pomysłowy sposób przyozdabiały. Przedświąteczne warsztaty kulinarne są w tej grupie już tradycją, ale w tym roku ich charakter był wyjątkowy. Pani A. Szamuk dała swoim wychowankom szczególne zadanie. Każde dziecko tuż przed świętami musi znaleźć jedną starszą osobę wśród sąsiadów i zanieść jej pięknie zapakowane słodkości. Wszystko po to, by dzieci poznały wartość jaką niesie ze sobą pamięć o innych, często samotnych osobach.

D. Wójcik, A. Szamuk

• Święty Mikołaj naprawdę istnieje!

• 09.12.2018 11:20
        • Dzień 6 grudnia był, jak co roku, pełen wrażeń i emocji. Od rana dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczków, który od lat w naszej szkole zwiastuje jedno……. św. Mikołaj nadchodzi. I tak było tym razem. Mikołaj z grupą uroczych Śnieżynek odwiedzał po kolei wszystkie grupy przedszkolaków, wręczając drobne upominki. Dzieci nie pozostały mu dłużne. Piosenki, wierszyki, a nawet własnoręcznie udekorowane pierniczki czekały na zapracowanego gościa. Na pożegnanie Mikołaj zapewnił dzieci, że wróci za rok pod zwykłymi warunkami :-).

D. Wójcik

• Pomalutku w stronę świąt….

• 30.11.2018 15:57
        • Kolejno we wtorek i środę w grupach dzieci 6-letnich powiało atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia podczas zorganizowanych przez Panią Urszulę Korycińską warsztatów. Rodzice wraz z dziećmi, wykorzystując bogaty zbiór materiałów, przygotowywali świąteczne kartki, gwiazdki, bombki i choinki. Pomysłów nie brakowało, a rozbrzmiewające w tle kolędy wprawiały uczestników w bardzo pozytywny nastrój. Kolejny raz potwierdzona została reguła, że warto się na chwilę zatrzymać i podarować dziecku bezcenny prezent w postaci poświęconego czasu.

U. Korycińska, D. Wójcik

• Kim chcesz zostać w przyszłości?

• 29.11.2018 22:38
        • Tytułowe pytanie jest jednym z tych, na które każde dziecko musi przynajmniej kilka razy w swoim życiu odpowiedzieć. Dziecięca wyobraźnia nie musi trzymać się żadnych granic, każdy zawód jest w zasięgu ręki. Panie z grupy 6-latków (p. A. Szamuk, p. A. Malicka) zorganizowały konkurs pt. „Mój wymarzony zawód” i tym samym pozwoliły przedszkolakom ze starszych grup podzielić się swoimi wyobrażeniami na temat zawodowej przyszłości. Prace wykonywane były wspólnie z rodzicami, co stanowiło dodatkowy atut z uwagi na wspólnie spędzony czas. Forma konkursu pozwalała na rozwinięcie artystycznych skrzydeł, czego potwierdzeniem była duża ilość napływających prac. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem. Jury przyznało podwójne miejsca na podium i wiele wyróżnień. Żadne dziecko, które wykonało pracę konkursową nie odeszło z pustymi rękoma. Każdy organizowany konkurs pokazuje jak wielkie pokłady talentów drzemią w naszych przedszkolakach, z czego możemy być naprawdę dumni.                                                                                                                                     D. Wójcik

• Spotkanie z policjantką

• 29.11.2018 20:07
        • Dnia 29.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z Komisariatu Policji w Terespolu. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta a przy okazji utrwalenie przeszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Następnie pani policjantka wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Dziękujemy bardzo pani Marcie Jakuszko za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.

Renata Bednarzak