• Świąteczne Kolędowanie

16.12.2019 10:42

Dźwięki pięknych polskich kolęd już po raz trzynasty rozbrzmiewały w murach naszej szkoły za sprawą niezwykłego koncertu – Wieczoru Kolęd, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej Jedynce.
      12 grudnia korytarze zapłonęły światłem kolorowych lampek, a w pięknie oświetlonej i udekorowanej sali licznie zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Koncert rozpoczął się występem trzecioklasistów, którzy znakomicie zaprezentowali się w  zabawnych, a jednocześnie wzruszających Jasełkach. Do tego wyjątkowego występu dzieci przygotowywały wychowawczynie Eliza Lańska oraz Edyta Krzemińska.
      W dalszej części świątecznego spotkania wykonanie popularnych polskich kolęd przeplatały recytacje tekstów o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowane przez Annę Skolimowską wspólnie z uczniami klasy 8 b.
      Po koncercie goście mogli poczęstować się pysznym bigosem, przygotowanym przez panie pracujące w naszej kuchni, a także zakupić ciasto i ozdoby świąteczne na kiermaszu.
      Koncert zorganizowała pomysłodawczyni Anna Skolimowska, natomiast w przygotowanie słodkiego kiermaszu zaangażowały się Beata Wolczyk, Anna Roguska, Anna Kulhawczuk, Barbara Misiejuk, Kamila Korneluk, Elżbieta Kuczyńska, Wanda Moroszczuk, Iwona Steciuk. Kiermasz ozdób przygotowały nauczycielki wraz z dziećmi uczęszczającymi na świetlice.
      W dekorowaniu sali pomagała Edyta Drobysz, natomiast o oświetlenie i nagłośnienie koncertu zadbał Piotr Skolimowski.

KK

• Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

15.12.2019 15:15

9 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 5a, 5b i 6 wyruszyła na wycieczkę do Wioski Dieda Maroza, która znajduje się na Białorusi w Puszczy Białowieskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Brześcia pod przewodnictwem Pani Tatiany, świetnie mówiącej w języku polskim. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Hotelu Inturist, aby spróbować tamtejszej kuchni. W końcu dotarliśmy do głównego punktu naszej wyprawy. W bajkowej scenerii spotkaliśmy się ze świętym Mikołajem i Jego pomocnicą Śnieżynką. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy, zawiązując wielkie koło. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał, że nasze życzenia się spełnią oraz że odwiedzi nas niebawem. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Organizacją wycieczki zajęła się p. Anna Skolimowska, natomiast o atmosferę i bezpieczeństwo na wycieczce zadbali: p. Edyta Krzemińska, p. Eliza Lańska, p. Grzegorz Machnowski i ks. Łukasz Michaluk.

AS

• MIKOŁAJ w naszej szkole

15.12.2019 15:09

Choć za oknem śniegu nie widać,  w naszej szkole gości już nastrój świąteczny. 6 grudnia, zgodnie z tradycją, zawitał do nas święty Mikołaj. Miał on ze sobą worek słodkości, (a także kilka rózg😊, którymi obdarował dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy przyjęli Mikołaja z ogromnym entuzjazmem. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

• MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻB

15.12.2019 15:09

Pod koniec listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Wieczór Wróżb, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. W czasie imprezy odbyła się loteria fantowa, Jej celem było zebranie funduszy na niespodziankę, przygotowywaną przez Samorząd…ale o tym już po feriach zimowychߘꠕczniowie świetnie się bawili podczas udziału w tradycyjnych wróżbach, przygotowanych przez dziewczęta z klas 7 i 8. Był też czas na tańce i zabawy.
      Wszystkim Uczniom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

• Świąteczny czas pomagania

05.12.2019 14:06

W środowe popołudnie, 4 grudnia, uczniowie klasy Ib z rodzicami i wychowawcą zebrali się w szkole, by wspólnie dekorować pierniczki. Pierniczki te będą zawiezione i wręczone podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kodniu. Pracy towarzyszyła muzyka i śpiew kolęd. Na koniec wspólnego spotkania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Wigilia Bożego Narodzenia w krainie Bugu”. Wszyscy uczniowie otrzymali czerwone koszulki z nadrukiem „Świąteczny czas pomagania” od firmy Schenker.

Zuzanna Jaroszuk