• Sukces naszej szkoły w konkursie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

06.10.2019 17:56

W dniu 27 września w hotelu Delfin odbyła się Regionalna Konferencja Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W konferencji tej udział wzięli Marszałek Województwa Lubelskiego p. Dariusz Stefaniuk, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy i nauczyciele z lubelskich placówek. Na spotkaniu wręczono nagrody wyróżnionym szkołom w konkursie OSE. I to nasza szkoła znalazła się wśród tych wyróżnionych. „Trofeum” jest mobilna pracownia komputerowa, którą otrzymamy do końca bieżącego roku szkolnego. Nagrodę odebrali dyrektor Zenon Iwanowski oraz wicedyrektor Waldemar Czerko. Aby otrzymać w/w laur trzeba jedynie uzyskać wysokie oceny za wykonanie zadań konkursowych. Z tego miejsca dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły.

Zenon Iwanowski

• Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

06.10.2019 17:56

3 października  gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Spotkanie poświęcone było zasadom bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał uczniom z klas I - III o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie zdarzają się w pociągach i na obszarze kolejowym. Zapoznał  uczniów z zadaniami jakie pełni Straż Ochrony Kolei. Zachęcał dzieci do zadawania pytań i aktywnego udziału w spotkaniu. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Poznali słowa: zapory, rogatki oraz dróżnik. Funkcjonariusze pokazali dzieciom swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedzieli. Uczniowie mieli okazję popatrzeć przez lornetkę, potrzymać w ręku pałkę służbową i kajdanki.  Jednak największe zainteresowanie wzbudził pies tropiący RAMBO, który oczarował dzieci swoim wyszkoleniem. Rambo pod kierownictwem opiekuna zaprezentował swoje umiejętności związane z posłuszeństwem i wykonywaniem komend. Uczniowie w ciszy i z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa.
      Takie spotkania w znaczący sposób rozwijają u najmłodszych uczniów postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.
      Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei za tak ważną lekcję.

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2019

02.10.2019 18:38

30 września 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji było promowanie czytania wśród dzieci, oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania literatury dziecięcej.
      W tym dniu, przebrani w bajeczne stroje, uczniowie z klasy III a wyruszyli, by czytać swoim rówieśnikom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Głośne czytanie w każdej klasie poprzedziła zagadka związana z bohaterem prezentowanego utworu. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści o Księżniczce na ziarnku grochu, Kocie w butach, Calineczce, Śpiącej Królewnie, Pocahontas, Królowej Śniegu, Czerwonym Kapturku. Bawiliśmy się bardzo dobrze i zgodnie uważamy, że codzienne czytanie to wielka przyjemność.
      Pamiętajmy, czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
      Dzień Głośnego Czytania przygotowały p. Anna Kulhawczuk i p. Anna Klim.