• Wycieczka do Pratulina

17.09.2019 18:14

Nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 klasa VIIIa rozpoczęła rajdem rowerowym do Pratulina- miejsca męczeństwa unitów podlaskich. Uczniowie wyjechali rowerami pod kierownictwem Anny Tomczuk wraz z opiekunami p.Ewą Bloch i p. Markiem Ferensem. Szlak wiódł z Terespola przez Neple, Krzyczew, Bohukały i miejsce docelowe Pratulin.Uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca związane z historią regionu, cenne zabytki i osobliwości przyrodnicze na trasie przejazdu. W Pratulinie miejscowy przewodnik opowiedział historię, pokazał miejsca związane z męczeństwem  unitów. Następnie uczniowie zwiedzili nowo wybudowany Dom Pielgrzyma. Po ognisku i zakupie pamiątek udali się w drogę powrotną do domu z zamiarem na kolejne wyprawy rowerowe po regionie!

Tekst: Anna Tomczuk

Foto: Marek Ferens

• Książę Radziwiłł w naszej szkole

11.09.2019 14:27

W czwartkowe popołudnie 5 września gościliśmy w naszej szkole księcia Krzysztofa Konstantego Radziwiłła oraz hrabiego Marka Starzeńskiego.
      W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczył także burmistrz miasta Jacek Danieluk oraz dyrektor MOK Anna Pietrusik.
      Dyrektor Zenon Iwanowski serdecznie powitał zacnych gości, wyrażając ogromne zadowolenie, że książę Radziwiłł oraz hrabia Starzeński zechcieli zaszczycić naszą szkolną społeczność swoją obecnością. Także burmistrz Jacek Danieluk w imieniu całego miasta powitał gości, jednocześnie kierując słowa uznania dla Bractw Kurkowych, z którymi chętnie współpracuje w organizacji wszelkiego typu imprez kulturalnych. Nadmienić należy, że gościom towarzyszyli właśnie przedstawiciele tegoż bractwa.
      Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez panie Elizę Lańską, Iwonę Gryszko, Katarzynę Polaczuk oraz pana Tomasza Jezuita. Dzieci pięknie zaśpiewały patriotyczne pieśni, a także przywitały gości chlebem i solą, wręczając przy tym symboliczne pamiątki z Terespola.
      Książę Krzysztofa Konstantego Radziwiłła opowiedział licznie zgromadzonym na sali przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom o działalności charytatywnej rodziny Radziwiłłów, zakonie rycerskim do którego należy, czy współpracy z Unią Europejską w podziale funduszy przekazywanych na pomoc potrzebującym.
      Gość chętnie odpowiadał także na pytania, dotyczące pamiątek i posiadłości rodzinnych, czy przywilejów, jakie w Polsce ma rodzina Radziwiłłów. Z zainteresowaniem słuchano o liczebności rodu i jego tradycjach rodzinnych, a także pokrewieństwie z innymi rodami książęcymi i królewskimi w Europie.
      To wyjątkowe spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii, dzięki której na długo w pamięci szkolnej społeczności pozostanie ta książęca wizyta.

KK

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

28.08.2019 18:16

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
      ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
      W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU
      ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019r.
      O GODZINIE 9.00
      NA PLACU APELOWYM

O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

• Zmiana Inspektora Ochrony Danych.

12.07.2019 14:26
      W naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku Inspektora Ochrony  Danych.

W naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku Inspektora Ochrony Danych. Od dnia 1 lipca funkcję IOD będzie pełnił Pan Janusz Krzewiński. Podajemy jego adres poczty elektronicznej: inspektor@ebi24.pl.