• Zapinaj Pasy

20.10.2019 20:52

Na zaproszenie dyrektora Zenona Iwanowskiego, gościli w naszej szkole pracownicy WORD z Białej Podlaskiej, którzy w bezpiecznych warunkach, wykorzystując symulator dachowania, zaprezentowali zagrożenie wynikające z niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Młodzież mogła poczuć zachowanie swojego ciała i pojazdu podczas dachowania- jak duże siły działają na pasażerów. Duże znaczenie edukacyjne miało uświadomienie konieczności zapinania pasów, jak również chowania do bagażnika rzeczy stanowiących śmiertelne zagrożenie podczas wypadku. Wzrost świadomości przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa a prawidłowe zapięcie pasów redukuje ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

• CODE WEEK 2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

18.10.2019 05:36

Tworzenie aplikacji na Androidzie.
      W dniu 17 października 2019r. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi brała udział w projekcie CodeWeek Polska zrealizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
      Celem wydarzenia było upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. W dobie smartfonów, nasze telefony są przez nas używane częściej niż komputery. Dlatego aplikacja, z której można korzystać również na Smartfonie, miała pokazać młodzieży, że można programować w dowolnym miejscu.
      Od godz. 12.00  przez dwie godziny 18 uczniów z klas V-VIII tworzyło na komputerze i smartfonie aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.
      Tworzenie Stopera w  programie App Inventor II bardzo spodobało się uczestnikom projektu. Najbardziej byli zachwyceni możliwością testowania utworzonej przez siebie aplikacji na smartfonie z Androidem. Programowanie i testowanie własnego programu wywoływało wielką radość i satysfakcję u uczestników wydarzenia zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Uczniowie dziękowali za zajęcia, pytali kiedy będą kolejne oraz oznajmiali, że będą sami kontynuować rozbudowę programu.
      Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili swój udział w evencie oraz uzyskane efekty.

M. Kamińska

• Ewakuacja

17.10.2019 17:45

Uczniowie i pracownicy szkoły szybko i sprawnie opuścili budynek podczas próbnej ewakuacji, jaka miała miejsce 16 października. Ćwiczenia takie odbywają się w celu utrwalenia sposobu zachowania się i postępowania w sytuacji realnego zagrożenia.

15.10.2019 14:02
    • Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

10.10.2019 13:37

14 października 2019r.