• Rajd rowerowy gimnazjalistów

19.05.2019 21:09

W poniedziałek, 13 maja, młodzież z klas 3A i 3B pod okiem opiekunów: ks. Artura Stefaniaka, p. J. Moździerz i p. D. Wójcik, wybrała się na wycieczkę rowerową do Koroszczyna. Głównym motywem wyjazdu było uczestnictwo w dziękczynnej Mszy św., odprawionej przez ks. Artura w kaplicy celników. Wspólna modlitwa obejmowała podziękowanie za miniony czas oraz prośbę o pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów i podejmowaniu dobrych decyzji, których nie zabraknie w życiu młodych ludzi. Po mszy uczniowie mieli okazję od podszewki zobaczyć, na czym polega praca celników. Dzięki życzliwości pracujących tam osób, p. E. Kowaluk i p. W. Andrzejuka, młodzież obejrzała nowoczesny sprzęt laboratoryjny oraz dowiedziała się wielu istotnych faktów o pracy w tym zawodzie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Konsorcjum Gospodarczym, gdzie o swojej pracy opowiedziała z kolei p. B. Pietrzak. Uczniowie wrócili do domów bogatsi o nową wiedzę i świeże spojrzenie na niektóre zawody. Dziękujemy za życzliwość i poświęcony czas wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą.

D.W.

• A jednak…przerwy BEZ TELEFONU są możliwe…

06.05.2019 11:24

Już po raz kolejny, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich, odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy „Grudzień bez telefonu”, którego głównym celem było ograniczenie korzystania z telefonów komórkowych w czasie przerw międzylekcyjnych. Wyniki konkursu pokazują, że jest to możliwe😊

Zwycięzcą konkursu została klasa Va. Wyróżnione klasy to: IVa, Vb i Vc. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie nagrody.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursu:

KLASA

Liczba przypadków niestosowania się

do wytycznych konkursu

Va

Vc

Vb

IVa

Via

IVb

IIIB

VIIIa

VIIIc

VIIa

VIIb

VIb

VIIIb

IIIA

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Samorządy Uczniowskie

• Dzień Olimpijczyka

06.05.2019 11:22

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Olimpijczyka,  w  ten sposób uczciliśmy 100 lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W uroczystości brały udział klasy I – III. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Jacek Danieluk  i Pani Dyrektor MOK Anna Pietrusik. Obchody rozpoczęły się pełnym ceremoniałem olimpijskim. Na początku dzieci wniosły Flagę Olimpijską i wciągnęły na maszt. W dalszej części Dyrektor Pan Zenon Iwanowski wraz z uczennicą kl. I Paulinką Oleszczuk zapalili znicz. Dzieci z kl. II odczytały krótką historię olimpizmu.  Karolina Urbala kl. III przeczytała Apel Olimpijski. W dalszej części odbyła się grupowa rozgrzewka, którą przeprowadził Dyrektor Pan Zenon Iwanowski. Następnie dzieci ustawiły się na starcie i odbył się bieg za „Sową”. Na mecie każde dziecko dostało medal i dyplom ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

• Wiwat 3 Maj!

05.05.2019 20:30

Dnia 28 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 6a pod opieką wychowawczyni E.Rudzkiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły piękne stroje z epoki, interesujący scenariusz, ale przede wszystkim uczniowie, którzy wspaniale odegrali swoje role. Świetności wydarzeniu dodały  pieśni wykonane  przez chór Corda Vox pod batutą Pana T. Jezuita. W ten sposób społeczność szkolna ZSP nr 1 w Terespolu uczciła święto narodowe i przypomniała doniosłe  fakty z historii Polski. Akademia była również okazją  do refleksji, lekcją patriotyzmu i powodem do dumy z bycia Polakami.

E.R.