• PŁOMYK DLA NIEOBECNYCH

21.11.2018 09:31

Na początku listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Kudelskiej i p. Marka Ferensa złożyli hołd zmarłym nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły paląc na ich grobach lampki. Jak co roku towarzyszyła im emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego p. Alina Tarasiuk.

AS

• URODZINY POLSKI

19.11.2018 22:01

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy przez cały piątkowy (9.11) dzień. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem tańczonym przez drugoklasistów. Następnie uczniowie z klasy II a i II b w wierszu i w piosence przedstawili trudną drogę Polski i Polaków do odzyskania niepodległości. W starszej grupie wiekowej lekcję patriotyzmu zaprezentowali uczniowie z klasy Vc i chór „Corda Vox”. Szkolne obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości zakończyły się uroczystym odśpiewaniem o godzinie 11.11 przez całą społeczność szkolną HYMNU PAŃSTWOWEGO.

• Dzień wolny

08.11.2018 15:12

12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym
      od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

• Analiza wyników ankiety

08.11.2018 15:09

We wrześniu 2018 roku wśród rodziców uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu przeprowadzona została ankieta.  Dotyczyła  przynoszenia i korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów w szkole.
      W badaniu ankietowym wzięło udział  271 rodziców obecnych na zebraniu w dniu 26.09.2018.
      Wyniki przedstawiają się następująco:
      1.Prawidłowo wypełnionych ankiet było 262
      2.Za zakazem przynoszenia telefonów komórkowych do szkoły opowiedziało się 129 rodziców co stanowi 49,23 % badanych, przeciwko było 133 tj. 50,76%.
      3. Spośród rodziców, którzy byli przeciwni zakazowi przynoszenia  telefonów komórkowych 99 osób  było za  zakazem korzystania z telefonów w szkole, 34 rodziców  dało przyzwolenie na korzystanie z telefonów w szkole.

W związku z otrzymanymi wynikami nie będzie wprowadzony zakaz przynoszenia i korzystania z telefonów w czasie przerw przez uczniów naszej szkoły.

Małgorzata Bronisz