• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum

• XVII Dziecięcy Festiwal Piosenki

13.06.2018 12:08

Tegoroczna edycja festiwalu ,,ruszyła” pod hasłem: ,,100 lat! Dla Niepodległej”.

Impreza rozpoczęła się wykonaniem hymnu państwowego przez czterolatka Publicznego Przedszkola Miejskiego Pawła Martyniaka.  Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali utwór ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, wprowadzając tym samym publiczność w tematykę festiwalu. Następnie 26 wykonawców przystąpiło do konkursu. Jury w składzie: Katarzyna Oleszczuk, Katarzyna Polaczuk, Łukasz Pogorzelski, ks. Zbigniew Rozmysł, Alina Tarasiuk oceniało występy młodych artystów.

W kategorii klas I-III  pierwsze miejsce za wykonanie utworu ,,Warszawskie dzieci” przyznano  Maciejowi Badalskiemu uczniowi klasy Ib , II m-ce za utwór ,,Serce w plecaku” -Małgorzacie Wasiluk uczennicy klasy Ia, 3 m-ce  za wykonanie utworu ,,Tu wszędzie …” zdobyła Natalia Mycko uczennica klasy II b.

W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce otrzymała Maja Prokopiuk za wykonanie utworu ,,Dziewczyna z granatem”, drugie miejsce przypadło Marcie Kuczyńskiej, a trzecie -Karolinie Wieczorek.

W kategorii wiekowej 14-16 lat wygrała Natalia Szołoniuk (,,Tango na glos i orkiestrę”), drugie miejsce zdobyła Klaudia Lewkowicz (,,Nierealny”),a trzecie –Julia Iwaniuk (,,Rozkwitały pąki …”).

W kategorii: ,,Najlepszy duet” zwyciężyli: Zosia Poleszczuk i Wiktor Pawluczuk –uczniowie klasy Ib (Przybyli ułani”).Nagroda za ,,Najlepszy debiut” przypadła Lenie Machnowskiej –uczennicy klasy Ia (,,Pałacyk Michla”).Wyróżnienie ,,Za szczególny wyraz artystyczny „ otrzymały Nicola Zub (klasa IIIa-,,Kocham Cie Polsko”) i Joanna Czerko (klasa VIIb- akompaniament gitarowy).

Samorząd Szkolny uhonorował nagrodami: Maję Androsiuk i Natalię Jarocką ( ,,Polska flaga”),Patrycję Kamińską ( ,,Sanitariuszka Małgorzatka”) i Oliwię Hernik (,,Powrócisz tu”).

Dyrektor ZSP nr 1 przyznał nagrodę Róży Androsiuk za wykonanie utworu ,,Walczyk Lilu”.

Nagrodę Burmistrza Miasta Terespol otrzymała Oliwia Hernik .

Atrakcją tegorocznego festiwalu był pokaz musztry w wykonaniu uczniów Liceum Akademickiego w Terespolu oraz występ zespołu śpiewaczego ,,Echo Polesia” należącego do Klubu seniora ,,Srebrny włos”.

Organizatorzy festiwalu składają gorące podziękowania licznym sponsorom oraz panu Tomaszowi Oleszczukowi, który rokrocznie bezinteresownie udziela sprzętu i odpowiada za nagłośnienie festiwalu.

SPONSORZY FESTIWALU

• URZĄD MIASTA TERESPOL

• Ic, IIIa i IIIb na wycieczce w Warszawie

08.06.2018 13:35

Dnia 28 klasy Ic, IIIa i IIIb pod opieką pięciu opiekunów były na wycieczce w Warszawie. W programie było zwiedzanie pałacu w Wilanowie z lekcją muzealną, obiad w barze Biblioteki Uniwersyteckiej i na koniec Centrum Nauki Kopernik, gdzie oprócz zwiedzania i doświadczania różnych zjawisk dzieci kupiły sobie drobne pamiątki. Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał duży, kolorowy lizak z Manufaktury Cukierków. Wycieczka była fajna, szczególnie że pogoda nam dopisała.

• Zajęcia basenowe

08.06.2018 13:30

W piątek, 25 maja zakończyliśmy zajęcia basenowe, na które jeździliśmy do Białej Podlaskiej. Uczestniczyli w nich uczniowie różnych klas naszej szkoły, nawet pierwszoklasiści. Najliczniejszą i najsystematyczniejszą była grupa uczniów klas IV. Pięciu uczniów zdało egzamin na kartę pływacką. Gratulacje! Cieszymy się, że „rok basenowy” już za nami. Podziękowania kieruję do rodziców za pomoc w opiece nad pływakami.

BM

• „Szlakiem Pierwszych Piastów”

04.06.2018 09:22

Od 9 do 11 maja niemal trzydziestoosobowa grupa szóstoklasistów oraz trójka siódmoklasistów wyruszyła śladami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, aby poznać historię naszego pięknego kraju.

Swoją podróż w przeszłość uczniowie rozpoczęli w Ostrowie Lednickim, grodzie leżącym między Gnieznem a Poznaniem na największej z wysp jeziora Lednickiego. Następnie szóstoklasiści udali się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, gdzie mogli pospacerować po skansenie wsi Wielkopolskiej. Pierwszy dzień młodzież zakończyła w Pobiedziskach, gdzie z zachwytem oglądała miniatury budowli znajdujących się na Szlaku Piastowskim. Potem tylko zakwaterowanie oraz pyszna kolacja w Gnieźnie i zasłużony odpoczynek. Od rana w czwartek uczniowie zwiedzali Gniezno, wysłuchując m.in. historii św. Wojciecha oglądając bezcenny zabytek, jakim są Drzwi Gnieźnieńskie. Po pysznym obiedzie w Gościńcu Sobańskich podróżnicy obejrzeli Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, którą to udali się następnie do Biskupina. Spacer po zrekonstruowanej wiosce wczesnośredniowiecznej sprawił wszystkim ogromną przyjemność, pozwalając cofnąć się w czasie do początków państwa polskiego. Wieczór szóstoklasiści spędzili na gnieźnieńskim starym rynku, gdzie udali się na zasłużone lody. Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Poznania. Młodzież zobaczyła Ostrów Tumski, a w południe wysłuchała hejnału i zobaczyła słynne poznańskie koziołki. Pobyt w Wielkopolsce uczniowie zakończyli pobytem w Termach Maltańskich.

W podróż szlakiem pierwszych Piastów szóstoklasistów zabrała p. Kamila Korneluk, której w opiece nad wesołą gromadką znakomicie pomagali p. Jolanta Konarska, p. Grzegorz Machnowski oraz p. Marek Ferens.

KK